Okostelefonon tanulhatnak az egyetemisták
Több mint 100 egyetemen elérhető a MeRSZ
Okostelefon vagy tablet nélkül te sem teszel egy lépést sem? Akkor jól figyelj, mert most már a tanulásban sem kell nélkülöznöd kedvenc kütyüjeidet. Az Akadémiai Kiadó több mint 100 egyetem és főiskola előtt nyitja meg online könyvtárát, amelyben jelenleg 154, a felsőoktatásban leginkább használt tankönyv és jegyzet áll ingyenesen a rendelkezésedre a sikeres vizsgafelkészüléshez. A Facebookon üsd csak be: MeRSZ – alapművek elektronikusan!
Neked is egy unalmas történelemórával ér fel, amikor szüleid mesélnek az iskolában töltött éveikről, a kézzel írt jegyzetekről, az írás- vagy diavetítőről? Nem csoda, hiszen a Z generáció már a kütyükhöz, projektorokhoz és az állandó online jelenléthez van szokva. Szerencsére most már a tanulás során is legálisan használhatod okostelefonodat vagy laptopodat, hiszen az Akadémiai Kiadó megnyitotta online könyvtárát. „A Magyar Elektronikus Referenciamű Szolgáltatás, azaz MeRSZ nagy segítség lehet a közelgő vizsgaidőszakban, hiszen 16 tudományterület a felsőoktatásban leginkább használt tankönyveit és jegyzeteit tartalmazza olvasható és szerkeszthető, digitális formában. A könyvtárba bárhol és bármikor beléphetünk, ráadásul április 30-ig több mint 100 hazai felsőoktatási intézmény és könyvtár számára ingyenesen elérhető, ezáltal a próbaidőszakban részt vevő intézmények hallgatói is térítésmentesen kipróbálhatják azt a www.eisz.mersz.org oldalon” – mondta el dr. Réffy Balázs, az Akadémiai Kiadó igazgatója.
„Mivel a Z generációra kevésbé jellemző a hagyományos, papíralapú könyvek forgatása és a füzetbe jegyzetelés, a MeRSZ kifejezetten az ő igényeikre lett szabva. A mobiltelefonon, táblagépen és laptopon egyaránt elérhető felületen a belépést követően nemcsak keresni lehet, de saját jegyzeteket, bejegyzéseket is készíthetünk és nyomtathatunk” – mondta el dr. Réffy Balázs.
A MeRSZ szolgáltatásról
Az Akadémiai Kiadó szolgáltatásában, amely a www.eisz.mersz.org oldalon érhető el, megtalálhatjuk a felsőoktatásban leginkább használt szakkönyveket és jegyzeteket olvasható és szerkeszthető, digitális formában. A jelenleg 154 alapmű az alábbi tudományterületeket foglalja magában: biológia, filozófia, fizika, földrajz, gazdaság, irodalomtudomány, jogtudomány, kémia, matematika, műszaki tudományok, művelődéstörténet, nyelvészet, ókortudomány, orvostudomány, pszichológia, történelem.
Kapcsolódó cikkek
- Nincs többé lefedetlen terület az otthonokban
- Minden, amit tudni szeretne a bináris opcióról, de eddig habozott megkérdezni
- Közel 230 ezer háztartásban már elérhető a szupergyors internet
- NMHH-elemzés: egyre jobban megéri internetes adattartalmat fogyasztani
- 6500 gyermek részesült internetbiztonsági oktatásban a Vodafone Digitális Iskola Program keretében
- 1 milliárd euró felett a hazai online kiskereskedelem
- A gamer bennünk van
- 10 gyakori hiba, ami miatt nem találunk párt az interneten
- Óvatosan a Valentin-napi erotikus ajándékokkal
- Íme az 5 legnagyobb veszély az interneten
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.