Okostelefonon tanulhatnak az egyetemisták
Több mint 100 egyetemen elérhető a MeRSZ
Okostelefon vagy tablet nélkül te sem teszel egy lépést sem? Akkor jól figyelj, mert most már a tanulásban sem kell nélkülöznöd kedvenc kütyüjeidet. Az Akadémiai Kiadó több mint 100 egyetem és főiskola előtt nyitja meg online könyvtárát, amelyben jelenleg 154, a felsőoktatásban leginkább használt tankönyv és jegyzet áll ingyenesen a rendelkezésedre a sikeres vizsgafelkészüléshez. A Facebookon üsd csak be: MeRSZ – alapművek elektronikusan!
Neked is egy unalmas történelemórával ér fel, amikor szüleid mesélnek az iskolában töltött éveikről, a kézzel írt jegyzetekről, az írás- vagy diavetítőről? Nem csoda, hiszen a Z generáció már a kütyükhöz, projektorokhoz és az állandó online jelenléthez van szokva. Szerencsére most már a tanulás során is legálisan használhatod okostelefonodat vagy laptopodat, hiszen az Akadémiai Kiadó megnyitotta online könyvtárát. „A Magyar Elektronikus Referenciamű Szolgáltatás, azaz MeRSZ nagy segítség lehet a közelgő vizsgaidőszakban, hiszen 16 tudományterület a felsőoktatásban leginkább használt tankönyveit és jegyzeteit tartalmazza olvasható és szerkeszthető, digitális formában. A könyvtárba bárhol és bármikor beléphetünk, ráadásul április 30-ig több mint 100 hazai felsőoktatási intézmény és könyvtár számára ingyenesen elérhető, ezáltal a próbaidőszakban részt vevő intézmények hallgatói is térítésmentesen kipróbálhatják azt a www.eisz.mersz.org oldalon” – mondta el dr. Réffy Balázs, az Akadémiai Kiadó igazgatója.
„Mivel a Z generációra kevésbé jellemző a hagyományos, papíralapú könyvek forgatása és a füzetbe jegyzetelés, a MeRSZ kifejezetten az ő igényeikre lett szabva. A mobiltelefonon, táblagépen és laptopon egyaránt elérhető felületen a belépést követően nemcsak keresni lehet, de saját jegyzeteket, bejegyzéseket is készíthetünk és nyomtathatunk” – mondta el dr. Réffy Balázs.
A MeRSZ szolgáltatásról
Az Akadémiai Kiadó szolgáltatásában, amely a www.eisz.mersz.org oldalon érhető el, megtalálhatjuk a felsőoktatásban leginkább használt szakkönyveket és jegyzeteket olvasható és szerkeszthető, digitális formában. A jelenleg 154 alapmű az alábbi tudományterületeket foglalja magában: biológia, filozófia, fizika, földrajz, gazdaság, irodalomtudomány, jogtudomány, kémia, matematika, műszaki tudományok, művelődéstörténet, nyelvészet, ókortudomány, orvostudomány, pszichológia, történelem.
Kapcsolódó cikkek
- Nincs többé lefedetlen terület az otthonokban
- Minden, amit tudni szeretne a bináris opcióról, de eddig habozott megkérdezni
- Közel 230 ezer háztartásban már elérhető a szupergyors internet
- NMHH-elemzés: egyre jobban megéri internetes adattartalmat fogyasztani
- 6500 gyermek részesült internetbiztonsági oktatásban a Vodafone Digitális Iskola Program keretében
- 1 milliárd euró felett a hazai online kiskereskedelem
- A gamer bennünk van
- 10 gyakori hiba, ami miatt nem találunk párt az interneten
- Óvatosan a Valentin-napi erotikus ajándékokkal
- Íme az 5 legnagyobb veszély az interneten
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.