A zokni-szandál a múlté, az inkognitó-mód nem
Nemrég járta be a sajtót a NetAcademia online kutatása, amely szerint halványodni látszanak a programozókkal, informatikusokkal kapcsolatos sztereotípiák. A PROGmasters év végi online kvízének eredményei szerint azonban ezekkel még ma is szívesen élcelődnek az emberek.
Közel kétezren töltötték ki a PROGmasters kérdőívét, amelyből kiderül, hogy az emberek a zokni-szandál vagy szandál-zokni kombinációt leszámítva minden, a fejlesztőkkel/programozókkal kapcsolatos sztereotípiával szívesen viccelődnek.
Az eredmények szerint a programozók többsége egyedül vagy a szüleivel él, és csak a válaszadók egyharmada gondolja úgy, hogy párkapcsolatban. Cukros vagy zéró kólát isznak (a kettő együtt 1268 szavazatot kapott), és a gép előtt ülve pizzát esznek.
A gép elől nem nagyon állnak fel a szabadidejükben sem, mert akkor játszanak (1245 válaszadó szerint az összes karaktert ismerik a számítógépes játékokból) vagy „inkognitó-módban” neteznek (1286 válasz).
Innen zuhannak ágyba hajnali 5-kor (820 válasz), ha egyáltalán pihennek valamikor (548 válaszadó szerint soha nem alszanak). Ha reggel felkelnek és munkába indulnak, azt kapják magukra, amit épp találnak (1160 válasz), de lehet, hogy valamelyik kockás ingüket választják (468 válasz).
Ilyen lenne egy programozó élete?
A PROGmasters csapata szerint szoftverfejlesztőnek lenni ma már se nem ciki, se nem gáz. Sokat változott a szakma, és még többet változott a közeg. „Nem kell éjjel-nappal dolgoznod, kimondottan jól kereshetsz, biztos és jó hangulatú munkahelyed lehet, jó fej kollégákkal, barátokkal, sok szabadidővel – és igen, lehetsz lány is” – mondta Filep Szabolcs, a PROGmasters egyik alapítója és mentora.
A cég aktív, náluk végzett programozókat is megkérdezett a sztereotípiákról. Arra voltak kíváncsiak, hogy változott-e a szoftverfejlesztőkről alkotott képük, amióta személyesen megismerték a programozók világát.
A legtöbben azt gondolták a tanulmányaik megkezdése előtt, hogy ez egy izgalmas szakma, amelyben sok „elvont” ember dolgozik, akik a számokkal és a kódokkal jobb viszonyt ápolnak, mint az emberekkel. Szóval azt, hogy a szoftverfejlesztők egy része „kocka”.
Később azonban pozitívan csalódtak: a munkában szerzett tapasztalataik szerint sokkal kevesebb az „elvont” fazon, mint gondolták, a vártnál sokszínűbb a szakma. Szerintük az „igazi” programozók lazák, képesek és szeretnek is csapatban dolgozni, ennek megfelelően pedig társaságban is jó fej, segítőkész emberek.
Kapcsolódó cikkek
- Jobb ügyfélélmény, magasabb elvárások
- Négy európai ország legnépszerűbb tabletes applikáció
- A gyenge jelszóvédelem a gamereknek veszedelem
- Egyre többen és egyre gyakrabban használunk mobilnetet külföldön is
- eNET - Telekom kutatás az okostelefon- és mobilinternethasználati szokásokról
- Nem zsenikre, csak „informatikus-kőművesekre” lenne szükség
- Átfogó körkép született a legkelendőbb munkavállalói készségekről
- Felhő infrastruktúra nélkül nehéz lesz versenyben maradni az Oracle tanulmánya szerint
- Nem minden DDoS támadás tűnik annak, aminek elsőre látszik
- A szakmabeliek is több nőt szeretnének maguk között látni
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.