Teljesítményében és energiagazdálkodásában is kiemelkedő a Huawei új processzora
A Huawei bemutatta az infokommunikációs iparág legnagyobb teljesítményű ARM (Advanced RISC Machine)-alapú processzorát, a Kunpeng 920-at. Az elsősorban energiatakarékossága és feldolgozási sebessége miatt kiemelkedő 7 nm-es chipkészlet fő feladata a Big Data, a megosztott tárhelyek és a natív ARM alkalmazások fejlődésének gyorsítása. A Huawei a Kunpeng 920 megalkotásával egy olyan ICT (Információs- és kommunikációs technológiák) iparági együttműködés részese lett, amelynek fő célkitűzése egy kölcsönösen előnyös ökoszisztéma létrehozása a számítási teljesítmény eddig nem látott mértékű megnövelésével.
A processzorok új generációja
Szuperchipet fejlesztett a Huawei. A Kunpeng 920 az infokommunikációs iparág legnagyobb teljesítményű ARM-alapú szerver processzora. A gyártó a legmodernebb 7 nm-es technológiával készült, 64 magos chipkészletét az ARMv8 architektúrára építve tervezte és jelentősen javította a processzor teljesítményét is, többek között a memória alrendszerek fejlesztésével és az előrejelzési algoritmusok optimalizálásával. Az ARM-alapú CPU-k (Central Processing Unit – központi feldolgozóegység) egyik legfontosabb jellemzője az energiahatékonyság, amely a Huawei új chipjének fejlesztése során szintén nagy hangsúlyt kapott; a Kunpeng 920 processzor 30 százalékkal több energiát takarít meg, mint az ICT iparág eddigi kínálatában található társai. A Kunpeng 920 az adatközpontok számára sokkal nagyobb számítási teljesítményt kínál az energiafogyasztás jelentős csökkentése mellett. A Huawei új, 64 magos processzora a nyolccsatornás DDR4 RAM segítségével, 46 százalékkal növelte a memória sávszélességét. A Kunpeng 920 támogatja a PCIe Gen4 és CCIX felületeket, mindezek mellé pedig 640 Gbps-os sávszélességet biztosít.
A Kunpeng 920 CPU tipikus frekvencián több mint 930 pontot ért el a SPECint Benchmark kifejezetten a processzorok feldolgozási teljesítményét minősítő teszten, ami huszonöt százalékkal magasabb, mint a szektor többi szereplőjéé. A vállalat olyan ipari szervezetekkel működik együtt, mint a Green Computing Consortium (GCC), a Linaro, az Open Edge és a HPC Initiative (OEHI), annak érdekében, hogy nyitott, kooperatív ipari ökoszisztémát alakítson ki olyan partnerekkel, mint a Hortonworks, a Microsoft, a Red Hat, a SAP, a SUSE, az Ubuntu vagy a China Standard Software.
Nagy teljesítményű szerverek
A Kunpeng 920 mellett a gyártó további két TaiShan sorozatú szervert is bemutatott. A Huawei három, a szériához tartozó szervermodelljében teszi elérhetővé az új chipkészletet, melyek mindegyike különböző feladatok ellátására specializálódott; míg az első a tárhelyre fókuszál, a második a nagy sűrűségre, a harmadik pedig a kettő kiegyensúlyozására helyezi a hangsúlyt. A TaiShan szerverei szintén a Big Data, a megosztott tárhely és a natív ARM alkalmazások kezelésére lettek kialakítva.
A Huawei két új szervere továbbá lehetővé teszi a nagy teljesítményű és alacsony energiafogyasztású számítástechnikai platformok használatát a vállalatok számára; a TaiShan úgy ütemezi az erőforrásait, hogy akár 20 százalékkal is képes legyen megnövelni a számítási teljesítményt. A TaiShan Huawei Cloud továbbá elasztikus felhő-szolgáltatásokat, dedikált saját fizikai szerver-megoldást és felhő alapú telefonszolgáltatást is kínál.
„A Kunpeng 920-szal a diverzifikált számítástechnika új korszakába léptünk, melyet a többmagosság és a heterogenitás jellemez. A Huawei kiemelt fontosságúnak tartja a számítási innovációkba való intenzív befektetést, hogy a területen folyamatosan áttöréseket érhessen el. Fogyasztóinkkal és partnereinkkel továbbra is azon leszünk, hogy egy teljesen összekapcsolt, intelligens világot építhessünk ki”. - mondta William Xu, a Huawei igazgatótanácsának elnöke és vezető stratégiai marketing igazgatója.
„A Huawei már régóta áldoz a számítástechnikai fejlesztésekre és dolgozik partnerségben az Intel-lel, hogy együtt nagy dolgokat érhessünk el az ICT ipar fejlesztését tekintve. A jövőben is folytatjuk cégeink hosszú távú stratégiai együttműködését és együtt visszük tovább az innovációt”, tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- Okos Város idegrendszert épít a Huawei
- Új chipkészletet mutatott be a Huawei
- A biztonság érdekében a mesterséges intelligenciát és a Big Data-t is felhasználja a Huawei
- A Kirin 970, a Huawei első mobil AI platformja
- Cél az okos gyártás: együttműködik a Huawei és a Wanhua-BorsodChem
- Huawei: minden ezer új szélessávú kapcsolat 33 munkahelyet teremt
- Intel Haswell-E processzor és X99 Wellsburg lapkakészlet részletei
- Az Intel bemutatta a Xeon E7 v2 processzor családot
- Nyolcmagos ARM mobilprocesszor
- Szervercsipeken dolgozik az ARM
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.