A Huawei-é a második legtöbb szabadalom Európában
Európában a Huawei Technologies nyújtotta be a második legtöbb új szabadalmat tavaly. A vállalat mintegy 2500 szabadalmi bejelentésével az egyetlen kínai cég lett, amely idén a lista dobogósai között végzett. Az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) múlt héten közzétett éves jelentése szerint Európában 2018-ban minden eddiginél több, összesen közel 174 ezer szabadalmi bejelentést tettek, ami közel öt százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit.
Az Európai Szabadalmi Hivatal idén is nyilvánosságra hozta az elmúlt év legtöbb technológiai szabadalmát benyújtó országok és vállalatok rangsorát. A Huawei Technologies közel 2500 szabadalmi bejelentésével az előkelő második helyen végzett 2018-ban. Az EPO szerint a Huawei előkelő helye az Európában szabadalmat benyújtó vállalatok között bebizonyította, hogy a kínai gyártó kiemelkedően aktív a technológiai licenszek, ezen belül is a digitális és telekommunikációs fejlesztések bejelentésében.
A Huawei okoskészülékeit számos szabadalmaztatott technológia alkotja, többek között a mesterséges intelligenciát használó processzorok vagy kamerák. A Huawei Mate 20 Pro okostelefon például több ezer technológiát alkalmaz, amelyek az adatátviteli képességekhez, vezeték nélküli technológiához, az alkalmazásokhoz, a félvezetőkhöz vagy a képernyő-megjelenítéshez kapcsolódó szabadalmakon alapulnak.
A Huawei árbevételének – iparági szinten kimagaslónak tekinthető – 11-13 százalékát fordítja a legújabb technológiák kutatására. Ezeknek a befektetéseknek köszönhető, hogy a vállalat az ötödik generációs (5G) mobilhálózatok– és eszközök fejlesztésében és kiépítésében globálisan vezető szerepet tölt be. A Huawei világszerte 16 K+F központot működtet, valamint világszerte 80 ezer elfogadott szabadalommal rendelkezik, ami nyolc százalékos növekedés a tavalyi eredményhez képest. Ezek többsége találmányi szabadalom.
Az EPO-hoz tavaly benyújtott szabadalmak száma minden eddiginél magasabb, összesen 174.000 volt, beleértve a kínai gyártók licensz bejelentéseit is, melyek 2018-ban elérték a kilenc százalékot. A legtöbb szabadalmi bejelentést az orvosi technológiák, a digitális kommunikáció és a számítógépes technológia területén nyújtották be.
Kapcsolódó cikkek
- Az európai kontinens lehet a vesztese a technológiai megszorításoknak
- Érzékekre ható aktivitásokkal tesztelhetik az okoseszközöket a Huawei vásárói
- Tovább terjeszkedik a Huawei Magyarországon
- 200 millió okostelefont szállított le a Huawei 2018-ban
- Lendületben a Huawei Fogyasztói Üzletága
- Forbes: 1,1 milliárd dollárral nőtt a Huawei márkaértéke egy év alatt
- Több mint 15 százalékkal nőtt a Huawei bevétele 2017-ben
- A Huawei közel 2400 szabadalmi bejelentést tett Európában
- 13 milliárd dollárral nőtt a Huawei márkaértéke
- 15 százalékkal nőtt a Huawei árbevétele 2017-ben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.