Ausztria történetének eddigi legnagyobb hálózatbővítésében vesz részt az ABB

forrás: Prím Online, 2019. október 21. 16:42

Az ABB ötéves, várhatóan 100 millió dollárnál is nagyobb értékű keretszerződést írt alá az ausztriai villamosenergia-rendszer üzemeltetőjével, az Austrian Power Griddel (APG) gázszigetelésű kapcsolóberendezések (GIS) szállításáról. E projekt lesz Ausztria történetének eddigi legnagyobb villamosenergia-hálózati bővítése. Az ABB a GIS kapcsolóberendezéseket egy olyan villamosenergia-hálózat kiépítéséhez biztosítja, ami segít felkészíteni az infrastruktúrát a fokozatosan növekvő mennyiségű, megújuló forrásból származó villamos energia fogadására. 

A megújuló energia esetében nehéz feladat az előrejelzés, ami terhelésingadozásokhoz vezethet. Ahhoz, hogy a villamosenergia-hálózat meg tudjon ezzel birkózni, erős, rugalmas áramátviteli infrastruktúra szükséges. A hálózat a kelet-ausztriai szélerőműveket összeköti az ország nyugati részén működő szivattyús energiatározókkal, emellett a fölös nap- és szélenergiát is az Alpok szivattyús energiatározóihoz szállítja, amelyek így „zöld akkumulátor” -ként működve tárolhatják az energiát mindaddig, amíg a magasabb fogyasztású időszakokban szükség nem lesz rá.  

 

 

A #mission2030 terv keretében Ausztria 2030-ig energiafogyasztásának 100 százalékát megújuló energiából tervezi fedezni, és teljesen szénmentes országgá kíván válni. Ez a célkitűzés jól illeszkedik az Európai Unió megújuló energia részarányára vonatkozó célszámaihoz* is, amelyek 2030-ra 32 százalékot, 2050-re pedig 75 százalékot tesznek ki. Az ABB technológiai megoldásai katalizátorként működnek az intelligensebb, biztonságosabb és zöldebb villamosenergia-hálózat megvalósításában.  

 

„Fenntartható energiagazdálkodást lehetővé tevő innovatív technológiáinak köszönhetően az ABB Power Grids úttörő szerepet vállal a megújuló energiák integrálásában és szállításában” – jelentette ki Claudio Facchin, az ABB Power Grids üzletágának elnöke. 

 

 

„Az ABB már régóta jó kapcsolatot ápol az APG-vel, megbízható GIS technológiánk pedig kulcsszerepet játszik majd ebben az áramátviteli infrastruktúra bővítésére irányuló fontos projektben” – mondta Markus Heimbach, az ABB Power Grids nagyfeszültségű üzletágának ügyvezető igazgatója. „Az ABB kompakt GIS kapcsolóberendezései elősegítik a megújuló energiák integrálását, hozzájárulva ezzel ahhoz, hogy Ausztria megvalósíthassa ambiciózus energia- és klímacéljait.”  

 

„A #mission2030 terv a megújuló energia előállításának, valamint a szükséges hálózati infrastruktúra kialakításának koordinált megvalósítását jelenti” – nyilatkozta Gerhard Christiner, az APG igazgatója. 

 

2019 végétől 2024-ig az ABB GIS rendszereit országszerte számos alállomáson fogják telepíteni. A GIS kompakt, fém-tokozású kapcsolóberendezés, melynek nyomás alatti gázból álló szigetelése zárt térben is lehetővé teszi a biztonságos üzemeltetést. Ez a megoldás jelentősen lecsökkenti a technológia helyigényét, ugyanis a légszigetelésű alállomási kapcsolóberendezések helyigényének csak 10 százalékát foglalja el. Ennek köszönhetően városi telepítése is jelentősen egyszerűbb.  

 

_____________

* Európai Bizottság, 2030 climate & energy framework 

 

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Egyedülálló elektromos kerékpárral erősít a Decathlon

A mikromobilitási trendek átformálják a városi közlekedést, az infrastruktúra fejlesztésével folyamatosan nő a kerékpározók száma, emellett pedig egyre inkább előtérbe kerülnek az elektromos kerékpárok. 

2024. április 26. 19:40

A Sprinter felvásárlásával lépne jelentőset a SAMEDAY

Az akvizíció révén a SAMEDAY magyarországi házhozszállítási infrastruktúrája 60 százalékkal bővülhet a Sprinter tulajdonában lévő több mint 450 kézbesítési pont átvételével. A felvásárlást jelenleg a hatóságok vizsgálják. Ha a felek megkapják a jóváhagyást, az ügylet lezárultát követően egy 6000 átvételi pontból álló régiós out-of-home átvételi hálózat jöhet létre a magyar, román és bolgár piacokon.

2024. április 26. 14:44

Dekarboizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban

A globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás 45 százalékát adja az ipari tevékenység, így a klímacélok elérése érdekében kulcsfontosságú a szektor dekarbonizációja. A Schneider Electric a világ elsőszámú ipari szakvásárán, a Hannover Messén mutatta be azokat az innovációkat, amelyek lehetővé teszik az ipari szereplők számára a kibocsátásuk csökkentését és a termelési hatékonyságuk növelését.

2024. április 26. 11:33

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50