Három hónapig ingyenesen foglalkoztathatók IT-s diákok
2021 év elején újabb lehetőség nyílt IT munkaerő-utánpótlásra, amelynek keretében azon mikro-, kis- és középvállalatok, akik főtevékenysége az IKT iparágba tartozik, személyenként 240 óra erejéig (azaz kb. 3 hónapig) ingyenesen foglalkoztathatnak informatikus juniorokat. Az elmúlt két hónapban 118 hazai cég élt a lehetőséggel – ezzel a kvóta több mint felét kiaknázták.
A „Programozd a jövőd!” projekt* keretében megvalósuló gyakornoki programnak köszönhetően egyedi lehetőség adódott az IKT szektor mikro-, kis- és középvállalatainak: amennyiben IT munkálatokra diákmunkaerőt foglalkoztatnának, azt 2021-ben 240 óra erejéig ingyenesen megtehetik a Schönherz Iskolaszövetkezeten keresztül. Azaz a próbaidő vagy betanítási időszak bérköltsége teljes mértékben megspórolhatóvá vált számukra, illetve a szolgáltatásért egy egyszeri, 80.000 forintos díjat kell megfizetni az első ledolgozott hónap után, amennyiben az adott diákmunkaerő bevált a cégnél. A juniorok természetesen ebben a három hónapos időszakban is kapnak bért, amelyet a szövetkezet a pályázati keretből fedez.
„Több éve uralkodik a tendencia, hogy a cégek az informatikusokat már egyetemi éveik alatt bevonzzák, így szinte alig van hallgató, akinek ne lenne konkrét állásajánlata, mire a diplomáját megszerzi. A KKV-k ilyen téren még inkább küzdenek az informatikushiánnyal, és esetükben a betanítási időszak bérköltsége hatványozott kiadást jelent” – mondta Baross Levente, a pályázat gyakorlatát lemenedzselő Schönherz Iskolaszövetkezet elnöke. „Ez a program így a kisebb IKT cégeket segíti, lehetőséget adva az utánpótlás-nevelésre, hiszen a három hónap letelte után is kedvező foglakoztatási forma áll rendelkezésükre.”
Az elmúlt két hónapban 118 hazai vállalkozás 168 fejlesztő, tesztelő, elemző, üzemeltető, gazdaság- és mérnökinformatikus egyetemi hallgató 40 540 munkaórájára tartott igényt, azaz a pályázati erőforrás (amely 70 000 óráig terjed) közel 60%-át kiaknázták már a cégek. További vállalatok 2021. április 9-ig jelezhetik még csatlakozási szándékukat a programba. Információ: https://schonherz.hu/palyazat.
_______________
* A gyakornoki program a GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 azonosító számú „Oktatási intézmények és IKT vállalkozások közötti együttműködés ösztönzése és támogatása” – Programozd a jövőd! projekt keretében valósul meg.
Kapcsolódó cikkek
- Öt év alatt megduplázódott itthon az informatikusok iránti kereslet
- Ezek lesznek a sztárszakmák 2021-ben
- Még mindig alacsony a női informatikusok aránya Magyarországon
- A home office-ban is továbbképzik magukat IT területen a dolgozók
- Az informatikusok 30%-a egyáltalán nem fél attól, hogy elveszíti munkáját
- Január 31-ig jelentkezhetnek az informatikushiánnyal küzdő cégek
- Együttműködés a hazai informatikushiány enyhítésére
- Kormányzati szervtől kapott kibervédelmi megbízást a QUADRON Bahreinben
- Új megoldás a senior szűkében lévő szoftverfejlesztő cégeknek
- Hódít az agilis módszertan az IT után az üzleti területeken is
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.
Forradalmi áttörés az energiatárolásban: Bemutatkozik a sóalapú akkumulátor már 2025-ben
Az energiatárolás forradalmi újítás előtt áll. Miközben a lítiumion akkumulátorok uralják a piacot, az új magyar fejlesztésű nátriumion akkumulátor alapjaiban írhatja át az energiatárolás szabályait. Ez a technológia nemcsak fenntarthatóbb és biztonságosabb, hanem az otthonok és vállalkozások energiafelhasználását is új szintre emeli. Az innováció mögött álló Nádorfi Árpád nemrég elnyerte a 2024-es „Business Champions of Central Europe” díjat, amelyet a fenntarthatóság és az innováció terén elért kiemelkedő eredményeiért ítéltek oda neki. Az elismerés, a szakmai vezetése mellett, a csapata által kifejlesztett technológia globális jelentőségét is tükrözi.