Hidrogén: az energiaátmenet kulcsa
Ha meg akarjuk fékezni a klímaváltozást, akkor nem mellőzhetjük a hidrogén használatát. A periódusos rendszer első eleme kulcsfontosságú tényező a közlekedés és az ipar dekarbonizálásában – feltéve, hogy a gázt CO2-kibocsátás nélkül nyerték ki. A szélturbinától a hidrogéntöltő állomásig terjedő értéklánc hosszú, és tele van technikai kihívásokkal.
A Pepperl+Fuchs a megfelelő érzékelőket és alkatrészeket kínálja a robbanásvédelemhez a teljes hidrogén-értéklánc mentén.
A dekarbonizáció számos változást hoz magával, különösen az energiatermelés, -tárolás, -elosztás és -fogyasztás eljárásaiban. A „zöld” hidrogén a jövőben alapvető szerepet fog játszani az energiatermelésben, valamint az ipar és a nehézgépjárművek szén-dioxid-mentesítésében. Annak érdekében, hogy az automatizált folyamatok biztonságosak legyenek, robbanásvédett alkatrészekre és különféle funkciókkal rendelkező érzékelőkre van szükség.
Az LNG-hez (folyékony földgázhoz) hasonlóan a folyékony hidrogén szállítása során is robbanásvédelmi alkatrészeket, például távoli I/O-t vagy tiszító- és nyomástartó rendszereket használnak.
A Pepperl+Fuchs sok éves tapasztalattal rendelkezik a robbanásvédelem és az ipari szenzortechnológia területén, így a megfelelő partner a hidrogén értékláncában – a megújuló energia az ipari felhasználásra és a hidrogéntöltő állomások számára végzett előállításától, az elektrolízis utáni nagynyomású kompresszión és szállításon át a tárolásig.
Az RFID alkatrésszek biztosítják a tartály megbízható azonosítását. A VisuNET FLX sorozat nagy felbontású monitora végigvezet a töltési folyamaton.
Kapcsolódó cikkek
- Okoseszközök a veszélyes területek digitalizálásához
- A jelenlegi 2-3-szorosára kellene gyorsítani az épületfelújítások ütemét Európában
- Összeállt a Pepsi a Schneider Electric-kel
- A jövő energiavilágára készülnek az Észak-Dunántúlon
- Új utak a zöldenergia értékesítésében – irány a szabadpiac?
- Magyarország felkerült a megújuló energia befektetések toplistájára
- Egy platform számos feladathoz
- Robbanásbiztos megoldások az intelligens gyártáshoz
- Zöldebb jövőért dolgozik együtt a három legnagyobb magyar megújuló energia szövetség
- Ismerje meg a hibrid automatizálást
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.