Egyesülnek a magyarországi Siemens vállalatok
A komplex integrációs folyamat zökkenőmentes lebonyolítása érdekében a Siemens Transzformátor Kft. 2011. április 1-jével, a Siemens Erőműtechnika Kft. pedig 2011. október 1-jével egyesül a Siemens Zrt.-vel. Jogi értelemben a két társaság beolvad a Siemens Zrt.-be, ami garantálja a jogfolytonosságot a munkavállalók és a partnerek számára. A belső és külső felekkel jelenleg érvényben lévő szerződések hatályban maradnak.
A vezérigazgató kiemelte, hogy három egyenrangú fél integrációjáról van szó, amelynek során figyelembe veszik az egyedi sajátosságokat és a szakmai kompetenciákat, a gyártó tevékenységek pedig a jelenlegi telephelyeken folytatódnak. „A folyamatok egységesítése és a szinergiák kihasználása erősíti a vállalatcsoportot, s lokálisan is számos pozitív hatása van: hosszabb távon stabilizálja a társaságot, hatékonyabb piaci fellépést tesz lehetővé, így összességében növeli a munkahelyek biztonságát” – mondta a vezérigazgató. A magyarországi Siemens számára külön előny, hogy az egyesülés eredményeként nő a vállalat súlya a közép- és kelet-európai régión belül.
Siemens – több mint 120 éve Magyarországon
A Siemens magyarországi jelenléte az első budapesti villamosvonal megépítésével 1887-ben kezdődött. Az első hazai Siemens vállalat (Siemens & Halske Budapest) 1890-ben történt megalapítása óta – a II. világháborút követő kényszerszünettől eltekintve – a Siemens vezető szerepet játszik az ország modernizációjában, az infrastruktúra fejlesztésében, az elektrotechnikai és elektronikai iparban.
A Siemens AG általános magyarországi képviseletét a hazai Siemens csoport vezető vállalata, a budapesti székhelyű Siemens Zrt. látja el. Kereskedelmi és szolgáltató profilja magában foglalja a Siemens termékek, rendszerek és technológiai megoldások hazai értékesítését, valamint a kapcsolódó szolgáltatásokat (tanácsadás, tervezés, engineering, telepítés, üzembe állítás, műszaki üzemeltetés, szerviz) a következő fő területeken: energia- és környezetmenedzsment, egészségügy; automatizálás és irányítás, közlekedés, ipari és közületi infrastruktúrák, IT-megoldások és -szolgáltatások.
A Siemens Zrt., valamint a csoporthoz tartozó termelő, szolgáltató és kereskedelmi tevékenységet végző további Siemens leányvállalatok a 2009–2010-es üzleti évben együttesen 1857 munkatársat foglalkoztattak, és 89,7 milliárd forintos összforgalommal járultak hozzá az ország gazdaságához.
Siemens Transzformátor Kft.
A Siemens Transzformátor Kft. 2010-ben alapításának 50. évfordulóját ünnepelte. A Csepeli Transzformátorgyárat mint állami vállalatot 1960-ban alapították, és a Duna szigetének dél-pesti ipari területén alakították ki. A vállalat 1996 óta fontos ága a Siemens AG transzformátorgyártásának. A vállalat 1999 óta Siemens Transzformátor Kft. néven működik. Ugyanebben az évben vették át a német termelési központtól a 400 kVA-es „Geafol” márkanevű műgyanta transzformátorok gyártását, majd 2001-ben a 250 kVA-es olajtranszformátorok termelése is ide került a portugál társgyártól. 2009-ben a gyár termelőüzeme a GEAFOL transzformátorok gyártására felépített csarnokkal bővült. A Siemens Transzformátor Kft.-nél 524-en dolgoznak. A gyár éves gyártási kapacitása 1996-ban 800 trafó volt, ez mára 20 ezerre növekedett.
Kapcsolódó cikkek
- Befejeződött a magyarországi Siemens vállalatok integrációja
- A Siemens ismét első a fenntarthatóságban
- Rendkívüli fizetésemelés a Google-nál
- GmBH-vá alakul a Siemens IT Solutions and Services (SIS)
- A Siemens munkahelyeket teremt magyarországi zöldberuházással
- Sikeres akvizíció: a hazai Young csoporté a Siemens Enterprise Communications magyar leányvállalata
- Magyar tulajdonban a Siemens Enterprise Communications
- Új elnök-vezérigazgató a Siemens Zrt. élén
- Távozik a Siemens vezér
- Eric Spiegel a Siemens USA új vezérigazgatója
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.