Infokommunikáció szakmapolitikai szemmel
Tizenkilencedjére gyűlt össze az infokommunikációs szakma, hogy a piac helyzetét, aktuális kérdéseit és jövőképét megvitassa. Az eseményt a szervező HTE elnöke, Dr. Magyar Gábor, valamint az NMHH elnöke, dr. Karas Monika nyitotta meg. Az előadássorozatot Bódi Gábor helyettes államtitkár indította, aki a kormányzat infokommunikációs stratégiai céljairól tartott beszámolót.
A HTE Infokom 2014 konferencián az állami szektor infokommunikációban érdekelt szakemberei ugyanúgy képviselik magukat október 8-10. között Kecskeméten, mint a legnagyobb szolgáltatók, eszköz- és megoldásszállítók, az élen járó innovációs és médiatechnológiai cégek, vagy éppen az egészségügyi fejlesztésekben érdekelt vállalatok.
Az infokommunikáció szakmapolitikai aktualitásait a nyitó napon Bódi Gábor, a Miniszterelnökség infokommunikáció összehangolásáért felelős helyettes államtitkára elemezte. Előadásában elmondta, az Európai Unió infokommunikációs területre vonatkozó stratégiai céljaival összhangban az elmúlt időszakban hazánk is jelentős lépéseket tett a digitális nemzet megteremtésére. A kormány év elején elfogadta a Nemzeti Infokommunikációs Stratégiát, amely négy pillér mentén – digitális infrastruktúra, digitális állam, digitális kompetenciák, digitális gazdaság – a digitális ökoszisztéma egyes elemeinek összehangolt fejlesztését tűzte ki célul. A stratégiához kapcsolódva jelenleg kidolgozás alatt áll a Digitális Nemzet Fejlesztési Program, amely a tervek szerint újfajta, integrált megközelítést alkalmazva képes lesz a helyi közösségek egyéni igényeinek kiszolgálására is, amivel összhangban fejlődik az állampolgárok életminősége, egyéni versenyképessége.
A szakmai találkozó párhuzamos szekciókban folytatódik, ahol a hazai nagy infokommunikációs projektek, valamint az új generációs technológiákban rejlő lehetőségek kerülnek terítékre, de szó lesz a digitális televíziózás jövőképéről, és betekintés nyerhető olyan témakörökbe is, mint a GSM-R, a Big Data, a Future Internet, az E-Health és az elmaradhatatlan „smartság”.
Kapcsolódó cikkek
- Gyermekek az interneten: tiltás vagy megértés?
- A Netflix biztonsági igazgatója és a Kaspersky Lab biztonsági kutatója a 11. Hacktivityn
- Egymás alá ígérhetnek a mobilszolgáltatók
- Frekvenciapályázat: új belépő a mobilpiacon
- Október 1-től 11800 a belföldi egyetemes tudakozó száma
- A kormány ötödik harctere az informatikai felhő
- A függésekről szól a 7. Fenntarthatósági Nap
- Szegeden tartották a 8. IT STAR nemzetközi konferenciát
- 2014-ben is ITBN: ingyenes regisztrációval
- Internet Hungary: újrahuzalozza világunkat a digitális ipari forradalom
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.