Három hónapig ingyenesen foglalkoztathatók IT-s diákok
2021 év elején újabb lehetőség nyílt IT munkaerő-utánpótlásra, amelynek keretében azon mikro-, kis- és középvállalatok, akik főtevékenysége az IKT iparágba tartozik, személyenként 240 óra erejéig (azaz kb. 3 hónapig) ingyenesen foglalkoztathatnak informatikus juniorokat. Az elmúlt két hónapban 118 hazai cég élt a lehetőséggel – ezzel a kvóta több mint felét kiaknázták.
A „Programozd a jövőd!” projekt* keretében megvalósuló gyakornoki programnak köszönhetően egyedi lehetőség adódott az IKT szektor mikro-, kis- és középvállalatainak: amennyiben IT munkálatokra diákmunkaerőt foglalkoztatnának, azt 2021-ben 240 óra erejéig ingyenesen megtehetik a Schönherz Iskolaszövetkezeten keresztül. Azaz a próbaidő vagy betanítási időszak bérköltsége teljes mértékben megspórolhatóvá vált számukra, illetve a szolgáltatásért egy egyszeri, 80.000 forintos díjat kell megfizetni az első ledolgozott hónap után, amennyiben az adott diákmunkaerő bevált a cégnél. A juniorok természetesen ebben a három hónapos időszakban is kapnak bért, amelyet a szövetkezet a pályázati keretből fedez.
„Több éve uralkodik a tendencia, hogy a cégek az informatikusokat már egyetemi éveik alatt bevonzzák, így szinte alig van hallgató, akinek ne lenne konkrét állásajánlata, mire a diplomáját megszerzi. A KKV-k ilyen téren még inkább küzdenek az informatikushiánnyal, és esetükben a betanítási időszak bérköltsége hatványozott kiadást jelent” – mondta Baross Levente, a pályázat gyakorlatát lemenedzselő Schönherz Iskolaszövetkezet elnöke. „Ez a program így a kisebb IKT cégeket segíti, lehetőséget adva az utánpótlás-nevelésre, hiszen a három hónap letelte után is kedvező foglakoztatási forma áll rendelkezésükre.”
Az elmúlt két hónapban 118 hazai vállalkozás 168 fejlesztő, tesztelő, elemző, üzemeltető, gazdaság- és mérnökinformatikus egyetemi hallgató 40 540 munkaórájára tartott igényt, azaz a pályázati erőforrás (amely 70 000 óráig terjed) közel 60%-át kiaknázták már a cégek. További vállalatok 2021. április 9-ig jelezhetik még csatlakozási szándékukat a programba. Információ: https://schonherz.hu/palyazat.
_______________
* A gyakornoki program a GINOP-3.1.1-VEKOP-15-2016-00001 azonosító számú „Oktatási intézmények és IKT vállalkozások közötti együttműködés ösztönzése és támogatása” – Programozd a jövőd! projekt keretében valósul meg.
Kapcsolódó cikkek
- Öt év alatt megduplázódott itthon az informatikusok iránti kereslet
- Ezek lesznek a sztárszakmák 2021-ben
- Még mindig alacsony a női informatikusok aránya Magyarországon
- A home office-ban is továbbképzik magukat IT területen a dolgozók
- Az informatikusok 30%-a egyáltalán nem fél attól, hogy elveszíti munkáját
- Január 31-ig jelentkezhetnek az informatikushiánnyal küzdő cégek
- Együttműködés a hazai informatikushiány enyhítésére
- Kormányzati szervtől kapott kibervédelmi megbízást a QUADRON Bahreinben
- Új megoldás a senior szűkében lévő szoftverfejlesztő cégeknek
- Hódít az agilis módszertan az IT után az üzleti területeken is
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.