A szerelem vak, avagy mire vágynak a párkeresők Magyarországon

forrás: Prím Online, 2022. február 15. 18:34

A közmondás szerint „Suba a subához, guba a gubához”, de mennyire érvényes ez még ma is a szerelemben? Valóban a hozzánk hasonló tulajdonságokat keressük elsősorban a másikban, vagy inkább azok iránt vonzódunk, akik különböznek tőlünk valamiben? Tudományos magyarázatokat szinte bárhol találhatunk, de ahogy egy másik mondás tartja, a „szerelem vak”. A Randivonal.hu a szerelmesek napja alkalmából 2021-es belső statisztikák alapján kiderítette, milyen párkeresési stratégiákat követnek ma a komoly kapcsolat iránt vágyó felhasználóik. 

 

Ennyi az ideális korkülönbség a párkeresők szerint

Ha az igazi megtalálásáról van szó, felmerülhet a kérdés, melyik korcsoportban keresnek ma társat maguknak az emberek: valóban igaz, hogy a férfiak inkább fiatalabb, a nők idősebb párra vágynak? A Randivonal.hu friss statisztikái szerint míg a férfiak átlagosan 11 évvel fiatalabb vagy maximum 5 évvel idősebb pár mellett képzelik az életüket, addig a nők 3 évvel fiatalabb, 8 évvel idősebb társat keresnek maguknak. Ez mindenképpen bizakodásra adhat okot, hiszen a kettő fedi egymást, de adódik a kérdés, vajon összetalálkoznak-e a vágyak, ha a különböző korosztályokat nézzük.

 

 

Bár összességében elmondható, hogy a férfiak tágabb korcsoportban keresgélnek, és többnyire fiatalabb társra vágynak, a 30 éven aluliak ettől némileg eltérő stratégiát folytatnak, náluk ugyanis gyakran plusz 8 év szerepel a keresés feltételek között. Ugyanakkor az is igaz, hogy az életkorral párhuzamosan egyre inkább fiatalabb társ után kutatnak a férfiak, ami összefüggésbe hozható többek között a későbbi családalapítási tervekkel is. Míg a 30–39 évesek átlagosan 10, a 40-esek 13, az 50-esek 14, addig a 60 éves és idősebbek 16 évvel fiatalabb személyt képzelnének el maguk mellett.

 

A nők szinte kivétel nélkül inkább az idősebb párkeresőket preferálják: ez elsősorban a 30 éven aluliakról és a 30-as éveikben járókról mondható el, előbbiek átlagosan plusz 12, utóbbiak pedig 10 évet állítanak be maximum a keresési feltételek között. A 60 éves és idősebbek ugyanakkor éppúgy vágynak fiatalabb, mint idősebb párra, 5 év korkülönbséget jelölve meg mindkét irányba.

 

 

Iskolai végzettség tekintetében sem egyértelmű a hasonlóság

Az életkor mellett az iskolai végzettség is egy olyan szempont, amit a párkeresők talán az elsők között mérlegelnek, ha az igazi felkutatása a cél. Ebben a tekintetében sem feltétlenül mondható el az, hogy a hasonlóság elvét követnék az egyedülállók, vagyis nem csak azok között keresik a társukat, akik ugyanolyan iskolai végzettséggel rendelkeznek, mint ők maguk.

 

Az adatok alapján úgy tűnik, hogy az általános iskolai végzettségű partner iránt elsősorban az alap- és a középfokú végzettségűek érdeklődnek, de a többi párkereső sem tartja kizáró tényezőnek, ha kiszemeltjének ilyen végzettsége van. Az egyetemi diploma kevésbé osztja meg az egyedülállókat, többségük ugyanis szívesen ismerkedne olyan jelölttel, aki felsőfokú végzettséggel rendelkezik. Ez azonban elsősorban nem a diplomásokra igaz, a középfokú végzettségű egyedülállók számára még vonzóbb egy ilyen társ.

 

A szerelmet nem lehet tehát feltétlenül csak az iskolázottságban mérni, bár kétségtelen, hogy az életkor mellett ez is befolyásolja a párválasztást.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

100 éves a kismegszakító, amely lehetővé teszi az energetikai átállást

Az ABB-nek a maga nemében első kismegszakítója (Miniature Circuit Breaker/MCB) már 100 éve biztosítja az elektromos áramkörök védelmét, és a jövő fenntarthatósági igényeihez igazodva napjainkban is tovább fejlődik. Mivel az összes tűzeset közel egynegyede lakóépületekben keletkezik, ezért kijelenthető, hogy a kismegszakítók az otthonok biztonságossá tételével forradalmasította az életmódunkat, sőt megteremtette az elektromos biztonságot az egész társadalom számára, a vasúti infrastruktúrától kezdve a gyárakon, a kereskedelmi épületeken át, az adatközpontokig.

2024. május 6. 16:29

Három új 3D nyomtató és több ráadás a FreeDee standján

A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

2024. május 6. 14:51

Érettségi-para szülőként? HR szakértői tippek következnek!

Elindult a 2024-es érettségi szezon: országszerte 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700 középiskolás érettségizik. Ez az időszak legalább olyan megterhelő és kihívásokkal teli a szülők számára, mint a diákoknak, hiszen a gyermekük jövőjéről van szó, és az érettségin nyújtott teljesítményen sok múlhat. Rengeteg a kérdés: felveszik a gyermeküket a kívánt szakra? Mi lesz, ha nem nyer felvételt, vagy meggondolja magát időközben és egy másik irányba szeretne menni? Egyáltalán mi történik, ha mégsem úgy alakul minden, ahogyan azt a gyermek és a szülő eltervezte? Most ezekre az eshetőségekre hívja fel a figyelmet és ad néhány szakértői tippet a Mind-Diák Szövetkezet vezetője, Göbl Róbert.

2024. május 6. 13:14

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55