Beléptető- és munkaidő-nyilvántartó rendszer a Nexontól
A Berenc beléptető- és munkaidő-nyilvántartó rendszer intelligens eszközökből modulárisan építhető fel. Webes felületének köszönhetően a távoli telephelyek - további berendezések telepítése nélkül - könynyen bekapcsolhatók a központi nyilvántartásba. A telephelyeken kívül dolgozó munkatársak is bejelentkezhetnek a rendszerbe, és megfelelő jogosultság esetén bevihetik, illetve módosíthatják saját adataikat.
A beléptetőrendszer különlegessége, hogy évtizedes bérügyviteli fejlesztési tapasztalatok felhasználásával készítették el. Így a munkaidőadatokat a bérszámfejtés részére a legmegfelelőbb formában szolgáltatja. Ennek eredményeként a Berenc programban nyilvántartott személyi és időadatok elérhetők a munkaidő-nyilvántartó program számára, illetve a feldolgozott időadatok is átadhatók a bérszámfejtés számára.
Biztonság
A rendszer tervezésénél alapkövetelmény volt a maximális adatbiztonság elérése, továbbá a megbízható működés és ezzel kapcsolatosan a legkorszerűbb technika alkalmazása.
Azonkívül, hogy a készülék természetesen mindent tud, amit egy beléptetőrendszernek tudnia kell (másolhatatlan jeladók, szabotázsvédett olvasó), a legkeményebb ipari környezetben is megállja a helyét. Az irodai környezetbe szánt készülékek igen mutatósak, szépen illeszkednek a legelegánsabb környezethez is.
A Berenc beléptetőrendszert többszörös adatbiztonság jellemzi. Az olvasók, adatgyűjtők önálló memóriával és intelligenciával rendelkeznek. A BBR és a Berenc programok összekapcsolásával a felhasználó olyan hatékony rendszer előnyeit élvezheti, amelynek szolgáltatásai messze felülmúlják egy önállóan működtetett beléptetőrendszer képességeit.
A BBR rendszer számos vállalatnál működik sikeresen. A teljesség igénye nélkül csak néhányat említünk közülük: DÉGÁZ Rt., Dél-Magyarországi Húsipari Rt., Herendi Porcelánmanufaktúra Rt., Nestlé Hungária, Samsung Magyar Elektronikai Rt., SCI Magyarország Kft., 77 Elektronika Műszeripari Kft.
Integrált megoldás a Herendi Porcelánmanufaktúra humán feladataira
Hazánk iparművészetének világhírű tagja, a Hungaricum Club egyik alapítója a 175 éves Herendi Porcelánmanufaktúra Rt. 1995-ben kezdődött el egy nagyszabású fejlesztési és átszervezési folyamat, amely alapvető változásokat eredményezett a humánerőforrás-gazdálkodás minden fontos területén. Az új szervezet kialakítása teremtett keretet az integrált működéshez, így olyan szoftvert kerestek, amely fő vonalaiban leképezi az újonnan kialakított struktúrát. A személyi adatok és a munkaidő nyilvántartása, valamint a pontos bérügyvitel volt a kulcskérdés.
A piacon fellelhető számos programot megnéztek, referenciákat látogattak. Ezek után döntöttek úgy - tudtuk meg Turányik László humánpolitikai igazgatótól -, hogy a Nexon rendszerei szolgálják ki legjobban e három terület integrált működésének igényét. 2001-ben egyszerre írták alá a szerződést a Nexon bérügyviteli, beléptető- és humánerőforrás-gazdálkodási rendszereire.
A bevezetést a beléptetőrendszerrel kezdték, mert a korábban használt mágnescsíkos rendszerük sokszor elromlott, és a munkaidőadatok rögzítésére sem volt alkalmas.
A beléptető egyben vagyonvédelemi, úgynevezett motozásos rendszerként is funkcionál. Ez annyit jelent, hogy a szoftver az áthaladó dolgozók közül véletlenszerűen választja ki azokat, akiket a portás tüzetesebben átvizsgál. A BBR előnye már itt is megmutatkozik. A munkaidő végeztével ugyanis több mint ezer ember szeretne szinte egyszerre kijutni az épületből. A régi, mágneskártyás rendszerrel legalább negyed óráig tartott, mire a dolgozók át tudtak haladni a kapukon. A BBR-rel ez az idő körülbelül a felére csökkent, ami egyrészt a kártyaleolvasás gyorsaságának, másrészt a motozásos rendszer azonnali jelzésének köszönhető.
Második lépésként a Berenc bérügyviteli program került bevezetésre. Az integráltság lényege, hogy a beléptetőrendszerből a munkaidőadatok közvetlenül átkerülnek a bérrendszerbe, így a kézi bevitel jelentősen lecsökken. Ennek előnyét akkor tudják majd teljesen kiaknázni, amikor a közvetlen munkahelyi vezetők teljes körének biztosítva lesz a belépés a BBR-be, így munkaidőben ténylegesen ellenőrizni tudják a beléptetőrendszerben látható jelenléti íveket. Ekkor válik lehetővé az is, hogy a művezetők a dolgozók normaadatait közvetlenül felvigyék, s így a bérügyintézőknél azonnal rendelkezésre álljanak a teljesítményadatok.
Kapcsolódó cikkek
- Modernizálta informatikai rendszerét a Dunaferr
- Több százezer diák, szülő és munkatárs biztonságos személyazonosság-kezelése egy Novell rendszerben
- Új generációs HR szoftver
- A NORG fejleszt az MFB-nél
- Tovább erősödött a NEXON bér-outsourcing üzletága
- Az Espirit az SAP-t választotta
- Alerant: globális erőforrás menedzsment rendszer az AstraZenecánál
- IND Group: iráni üzlet, magyar siker
- Informatikai cég az ifjúsági sportért
- A CODA gépjármű-aukciós házzal lép szerződésre