Cseh állami mezőgazdasági alap SAP-rendszerrel

forrás Prim Online, 2004. június 22. 15:55
Az SAP információs rendszere segítségével a cseh állami mezőgazdasági intervenciós alap már több mint 27 000, "európai" dotáció iránti kérelmet regisztrált.
Az SAP, amely a cseh piacon a vállalkozói felhasználói szoftverek legnagyobb szállítója, bejelentette, hogy az állami mezőgazdasági intervenciós alap (Státní zemědělsk– intervenčny fond, SZIF) mellett működő mezőgazdasági kifizető ügynökség már két hónapja sikeresen működik az SAP által megvalósított információs rendszer segítségével. A projekt megrendelője a Cseh Köztársaság mezőgazdasági minisztériuma volt.

A megvalósított információs rendszer, a "mySAP Business Suite" április 1. óta már a tényleges üzemelés fázisában van, és a kifizető ügynökségen belüli összes kulcsfolyamatot támogatja, amely összefüggésben van a csehországi mezőgazdasági gazdálkodók részére történő dotációkifizetésekkel az Európai Unió mezőgazdasági alapjaiból.

A kifizető ügynökség tevékenységének megkezdéséhez szükséges előfeltétel volt az intervenciós alap auditálási-akkreditálási folyamatának befejezése, hogy a Cseh Köztársaságnak az Európai Unióhoz történt csatlakozása után az alap szervezeti felépítése és informatikai felkészültsége megfeleljen a kifizető ügynökségre vonatkozó európai és országos mezőgazdasági jogszabályoknak. A 2004 januárjában megkezdődött akkreditálási folyamat április végén azzal fejeződött be, hogy a Cseh Köztársaság pénzügyminisztériuma jóváhagyta az alap akkreditálását.

Ennek megfelelően 2004. május 3. óta az SAP információs rendszere lehetővé teszi a cseh gazdák dotáció iránti kérelmeinek regisztrálását a mezőgazdasági intervenciós alap információs rendszerében. Május 31-éig az információs rendszerben már több mint 27 000 (négy hét alatt beérkezett) kérés regisztrálására és feldolgozására került sor, például az SAPS (ún. területre vonatkozó egyszerűsített fizetési eljárás) szerinti dotációs intézkedésekkel kapcsolatban, amelyek a Cseh Köztársaságban nyilvántartott olyan mezőgazdasági földterületek több mint 99 százalékát képviselik, amelyekre pénzügyi támogatást lehet kérni. A kifizető ügynökség már az idei évben körülbelül 27 milliárd cseh koronát fog az országos forrásokból és az Európai Unió mezőgazdasági alapjaiból a gazdálkodóknak juttatni.

"Egyedülálló rendszerrel rendelkezünk, olyannal, amelyet ma az Európai Unió korábbi tagállamainak már hosszabb idő óta tevékenykedő kifizető ügynökségei is irigyelnek tőlünk" - mondta Jan Höck, az Állami Mezőgazdasági Intervenciós Alap igazgatója, amikor az akkreditált kifizető ügynökséget a kormány elnöke, Vladimír Špídl, valamint a parlamenti képviselők részére 2004. május 6-án bemutatta. "Az ügynökséget azonban nem hozták ezüsttálcán a részünkre. Óriási erőfeszítéseket kellett tennünk a sikeres megvalósítás érdekében. Munkatársaink a programozókkal együtt dolgoztak először az elemzéseken, majd a konkrét feladatok megvalósításán, az ellenőrzéseken, a rendszer próbáján stb. Ez több száz munkaórát jelentett dolgozóink részére a napi tevékenységen túl, azonban ma elmondhatjuk, hogy az újonnan csatlakozott országok közül az egyetlenek vagyunk, amely zavartalanul működő akkreditált kifizető ügynökséggel rendelkezik. A legjobb bizonyíték erre az, hogy az első naptól fogva áradtak hozzánk a kérelmek a saját ügynökséggel nem rendelkeztek Szlovákiából is, és azokat is minden nehézség nélkül feldolgoztuk."

Az SAP rekordidő, nem egészen 6 hónap alatt valósította meg a projektet, amely a Cseh Köztársaságban telepített legnagyobb felhasználói szoftverek közé tartozik. A projekt végrehajtása 2003 októberében kezdődött meg, és a projekt előkészítése és az információs rendszer folyamatára és műszaki megvalósítására vonatkozó átfogó koncepció kidolgozása az idei év kezdetére fejeződött be. A megvalósítás 2004. január 5-én kezdődött meg, a teljes rendszer pedig április elején kezdte meg működését. A létesítés során a Siemens Business Services és a Helika Expert (most Hexpert) voltak az SAP jelentősebb partnerei.
Kulcsszavak: EU SAP

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01