Nincs fehér folt
A ma még inkább Csemege Julius Meinl néven ismert, de január 1-jétől már belga tulajdonban lévő Csemege Rt.-nél szintén alkalmaztak saját fejlesztésű célmodulokat. A Csemege-vállalatcsoportnak (Csemege, Jééé, C+C, Alfa) funkcionalitásán kívül az informatikai rendszere is heterogén. Az említett üzletágak telephelyein lévő bolti rendszerek - ha vannak - különböznek egymástól, így az elszámolásokhoz elektronikusan vagy papíron a központba kerülő adatokat egy központi feldolgozó célrendszernek kell fogadnia. A központban működő standard rendszerhez a különböző egységek a célfejlesztés révén csatlakoznak, a standard modulok pedig mindezt összefogva végzik feladataikat. A tavaly tavasszal indult fejlesztés január végén már éles üzem keretében debütált. A Csemege bolthálózatában tervezett egységes cikknyilvántartás és árképzés bevezetése ugyan további jelentős feladatokat ró mind a Csemegére, mind a Forrás rendszerre, de ez nem lehet akadálya a szintén idénre tervezett adattárház alapú üzletiintelligencia-rendszer bevezetésének. Szemben a tranzakciós Forrás rendszerrel, az analitikus OLAP rendszerből már leképezhetők, és egyéni igények szerint, változatos módon megjeleníthetők a történelmi adatok, előállíthatók a kontrolling speciális és rugalmasan változó igényeit kielégítő lekérdezések. A Forrásból, a bolti rendszerekből és a raktári rendszerekből vett adatok egy cégcsoport szintű adattárházba épülnek be, ahonnan az ezekből táplálkozó multidimenzionális kockák felhasználói interfészein - a Csemege Rt.-nél Excel 2000-en - keresztül a döntés-előkészítést segítő információk akár grafikonok formájában is lekérdezhetők.
A Csemegéhez hasonló profilú Csopak Rt.-nél lévő Forrás rendszer mind volumenét, mind funkcionalitását tekintve a Montana Rt. jelentős referenciája. A korábbi túlterhelt rendszer helyett a kiskereskedelmi feladatokat itt ma már egy erre specializálódott társaság, a Laurel rendszere támogatja, az ehhez illeszkedő Forrás pedig a központi pénzügyi és számviteli funkciók végrehajtásának eszköze. Az ügyviteli és kiskereskedelmi rendszer bevezetése - év közbeni átállással fűszerezve - az erős és sikeres kooperációnak köszönhetően mindössze 3-4 hónapot vett igénybe.
A további referenciák közül az Erdért Rt.-t és magát a Montana Rt.-t érdemes kiemelni. Az Erdért Rt. jó példa a sok telephelyes megoldásra - nagy kiterjedésű, megfelelő sebességgel működő, országos kiterjedésű WAN-hálózattal, a központi szerveren hatalmas adatállománnyal és óriási mennyiségű tranzakcióval.
A Montana a tavalyig alkalmazott Scala helyett vezette be saját berkein belül ügyvitele támogatására a Forrást. Már most is kihasználják a Compaq-termékek beszerzésénél az e-business támogatást, s rövidesen ügyfeleik elektronikus rendeléseihez is kialakítják az internetes környezetet.
Döntéstámogatással megfejelt ügyvitel
A Montana-Griff Kft. fejlesztésében készült Forrás integrált ügyviteli rendszert mind az államigazgatásban, mind pedig a közép- és nagyvállalatoknál az ügyviteli problémák teljes körű megoldásához bevált eszközként tartják számon. Alapmoduljai közül a Pénzügyi, a beszerzést, értékesítést és raktározást támogató Logisztikai és a bérszámfejtés, munkaügy és táppénz jellegű igényeknek eleget tevő Humán modul a legnépszerűbb, de a múlt év fejlesztési eredményeként további rendszerekkel (Projektügyviteli és Termelési rendszer) gazdagodott az alkalmazás, amelynek legújabb verziója EDI-kapcsolatkiépítést, valamint e-business és workflow funkciókat is támogat.
Kiépíthető a Forráshoz szorosan kapcsolódó vezetői információs rendszer, amely vagy a saját fejlesztésű MonData csomagot, vagy a Cognos cég termékeit felhasználva komplex üzletiintelligencia-rendszert alkot.
A vállalatok minden "titkukat" az ügyviteli, vállalatirányítási rendszerekre bízzák, így ellenszolgáltatásként elvárt a magas fokú biztonság. A Montana Rt. ennek érdekében leányvállalata, a Noreg Kft. adatbázisok biztonsági vizsgálatára kifejlesztett, a kiállításon is bemutatott ISS Database Scanner nevű ISS (Internet Security Systems) megoldását alkalmazza.
Kapcsolódó cikkek
- A JD Edwards EnterpriseOne és az Oracle Transportation Management integrációja
- Hiánypótló kiadvány induló vállalkozásoknak
- Az előrejelzés új generációja a SAS-tól
- Tényállástól az akcióig: újszerű tudásmenedzsment szoftver a hazai bűnüldözésben
- Az SAP kiadta harmadik ERP bővítőcsomagját
- Novell: az üzleti csoportmunka fejlesztés akvizícióval
- A vállalatirányítás útvesztői
- Polémia a vezetési márkáról
- A hálózati biztonság területén erősít a Montana
- Beérett a Montana innovációs befektetése
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.