Carnation-NetAcademia együttműködés
A Carnation a .Net platform mellett is letette voksát, így a PHP és Java kompetencia megőrzése mellett egyre több erőforrást allokál az új területre. Fejlesztői képzéshez, valamint a vonatkozó Microsoft minősítések megszerzéséhez a NetAcademia Oktatóközpontot választotta partneréül, de a két cég a továbbiakban hosszú távú együttműködést tervez.
A Carnation tízéves webfejlesztői múlttal rendelkezik. A kezdetekben Linux-PHP alapon fejlesztő cég az elmúlt években egyre több ügyfélnél tapasztalta a .Net-es alapú megoldások iránti igényt. Ennek eredményeként kötött szerződést a Sitecore-al, a világ egyik vezető .Net CMS keretrendszer fejlesztőjével a megoldás magyarországi forgalmazására. „A nagyvállalati igények miatt erősítjük .Net kompteneciánkat, ami a Sitecore forgalmazása és bevezetése mellett fejlesztő csapatunk bővítését és képzését is szükségessé tette” – mondta Varga Tamás, a Carnation fejlesztési igazgatója.
A munkatársak továbbképzéséhez a Carnation Magyarország egyik vezető oktatóközpontját, a NetAcademiát választotta.
”A webfejlesztő cégek dinamikusan növekvő piacról mondanak le, ha nem foglalkoznak a .Net alapú technológiákkal. A vállalatok webes megjelenésük tervezése során ugyanis olyan funkciókra vágynak, melyek feltételezik a belső rendszereikkel történő biztonságos és hatékony információáramlást, valamint a Microsoft technológiákkal való kompatibilitást. A .Net technológia többek között ezekre az igényekre kínál megoldást” – osztotta meg tapasztalatait Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője. A NetAcademia közel 9 éve foglalkozik Microsoft alapú technológiákkal. „Folyamatosan törekszünk arra, hogy hallgatóink akár a legkorszerűbb lehetőségekkel is megismerkedhessenek, így oktatóközpontunk elsőként indított NET 3.5 képzést. Ennek köszönhetően a Carnation a legkorszerűbb .Net megoldásokat tudja bevetni ügyfeleinél” – tette hozzá Szántó Zoltán, a NetAcademia kereskedelmi igazgatója.
A Carnation és a NetAcademia további együttműködéseként közös tendereken indulnak, ahol a Carnation biztosítja a designt, a fejlesztést és a projektmenedzsmentet, míg a NetAcademia külső szakértőként vesz részt a projekteken.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar informatikus egyedi sikere
- Új vezető oktató a NetAcademiánál
- Új üzletágat indít a NetAcademia
- Etikus hackerképző tanfolyam a NetAcademiánál
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- Informatikai Ki-kicsoda
- Üzleti intelligenciáért felelős oktató a NetAcademiánál
- NetAcademia Ösztöndíj informatika szakos hallgatóknak
- Közös nevezőn üzlet és informatika
- Vezetőképző szakember a NetAcademiánál
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.