Az otthoni gépek 93 százalékán van vírusirtó
A megkérdezettek a biztonsági problémák legfőbb okainak a nem megfelelő védelmi programokat, valamint a hackereket tartják.
A kutatás szerint Magyarországon a vírusirtó kiválasztásakor a legfontosabb információforrást a különböző személyek - szakemberek és ismerősök - ajánlásai jelentik, a megkérdezetteknek csupán 3 százaléka mondta azt, hogy a döntésben hirdetések befolyásolták.
A legmeghatározóbb szempont az, hogy a biztonsági szoftver ne terhelje, ne lassítsa le a számítógépet, majd ezt követi az ár.
A vírusirtó-használók 17 százaléka fizetett a programért, 9 százaléka boltban, míg 8 százaléka az interneten keresztül vásárolta. Emellett 11 százalék azoknak az aránya, akik valamilyen más módon - például a megvásárolt számítógéppel együtt - jutottak teljes értékű fizetős szoftverhez. A felhasználók 50 százaléka ugyanakkor valamilyen ingyenes szoftvert, vagy egy fizetős vírusirtó próbaváltozatát telepítette. Végül 22 százalék azon felhasználók aránya, akik nem tudták megmondani, hogy milyen változat fut náluk, vagy "valamilyen más" verziót használnak.
A felmérés szerint az otthoni számítógép-használók 71 százalékával fordult már elő valamilyen fertőzés, ennek 80 százalékos arányban a legjellemzőbb következménye a számítógép újratelepítése, míg 73 százalékban egyes dokumentumok sérülése volt: 9 százalékuknak pedig kisebb-nagyobb összeget is kellett fizetniük a vírusmentesítésért.
A felhasználók többsége így leginkább attól tart, hogy a számítógépen tárolt adatok elvesznek egy vírustámadás miatt. Ezt a félelmüket erősítheti, hogy 45 százalékuknak az otthoni számítógépén vannak olyan bizalmas dokumentumok, amelyek illetéktelen kezekbe kerülése kellemetlen lenne.
A felhasználók a veszélyek ellen a vírusirtó program használata mellett leginkább tűzfallal - 82 százalék, spamszűrővel - 51 százalék, illetve kémprogram eltávolítóval - 39 százalék - védekeznek.
Kapcsolódó cikkek
- Direkt marketing - etikus adatkezelést várnak el az emberek
- Az oroszok már a spájzban vannak
- "Biztonsági paradoxon" a világ legnagyobb pénzintézeteinél
- A jövő év tíz legfenyegetőbb biztonsági kockázata
- Felmérés a vírusirtók lakossági piacáról
- Stratégiai együttműködést kötött az NRC és a Megyer Consulting
- Digitalizálódnak a játszóterek
- Symantec Spam Report: 2007. október
- Kevesebb a fertőzött e-mail, nő a vírusos weboldalak száma
- Online telefonba beszél egyre több magyar
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.