T-Systems és BMW Sauber F1 technológiai partneri megállapodás
Az együttműködés keretében a Deutsche Telekom üzleti ügyfelekkel foglalkozó divíziója és a BMW Formula 1 csapata információs és kommunikációs technológián (ICT) alapuló innovatív megoldásokat hoz létre. A BMW és a T-Systems az új ICT megoldásokat a Formula 1 versenyek különleges körülményei között fogják kialakítani és tesztelni. A technika legmodernebb szintjének megfelelő megoldásokat azt követően alkalmazzák, hogy megfelelőnek bizonyulnak a BMW Sauber F1 csapat által végzett teszteken.
Az új együttműködés a BMW és a T-Systems között már régóta fennálló partneri viszony újabb mérföldköve. Korábban az ICT szolgáltató már együttműködött a BMW-vel különböző szolgáltatások kialakításában; ezek egyik példája a BMW TeleServices, amely révén a gépkocsik karbantartási állapotáról menet közben továbbítódnak adatok. A BMW Connected Drive segítségével a gépkocsigyártó cég a T-Systems TMCpro forgalomellenőrző szolgáltatását szériában gyártott járművei esetében is felhasználja.
A T-Systems nagyteljesítményű adatátviteli kapcsolatot hozott létre a versenycsapat számára. E kapcsolat németországi (München) és svájci (Hinwil) helyszíneket köt össze. A hálózatban a Formula 1 versenyautók fejlesztésével, tesztjeivel és versenyfázisaival kapcsolatos nagymennyiségű adatot lehet biztonságosan és gyorsan továbbítani. A rádiófrekvenciás azonosítást lehetővé tevő RFID-alapú technológián alapuló logisztikai megoldás kifejlesztése is folyamatban van. E megoldás révén a világ bármely pontján be lehet azonosítani és meg lehet találni az összes olyan járművet és pótalkatrészt, amely a Formula 1 csapattal utazik. További közös kutatási és fejlesztési projekteket is terveznek – így például az adatbiztonság illetve az üzemidő naplózása terén, aminek segítségével optimalizálni lehet az autóalkatrészek élettartamát.
Kapcsolódó cikkek
- Sony Ericsson: 88 millió dolláros szponzorálási szerződés
- Összetévesztett T-Systemsek
- RFID: Stratégiai együttműködés a Motorola és az Intelleflex között
- Focisták meze árverésen
- Pannon: megbízható háttér a jégkorongnak
- Bluetoothos FM-adattovábbító autókba
- HP: távközlési cégeknek szánt platformmal bővül a BladeSystem portfólió
- Később jelenik meg a digitális televíziós és rádiós pályázat
- Autós DVD dupla kijelzővel
- A Galileo rendszer várhatóan 2013-ban indul
Automobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.
Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat felvonultató Mobility Labworks sorozat legújabb tagját, a jövő önvezető autóiba szánt Digital Cockpit gamma elnevezésű megoldást. Az alfa és beta modellek tavalyi debütálása után ez a harmadik az innovatív digitális interfészek sorozatában, amelyek izgalmas bepillantást nyújtanak a mobilitás jövőjébe.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.