Nemzetközi elismerés a hazai IT oktatásnak
Külföldi felkérést kaptak a NetAcademia oktatói
Külföldre szóló tanítási felkérést kaptak a NetAcademia Ethical Hacking tanfolyamának oktatói, miután felkészültségüket kiemelkedően magasnak ítélte meg a nemzetközi biztonsági programok vezető európai szervezete, az SSR-I.
Nemzetközi elismerésben részesítette a NetAcademia oktatóit a Security System Resource International (SSR-I). A világszerte elismert IT-biztonsági tanfolyamokat és minősítéseket egyedüliként kínáló EC-Council európai képviselete az oktatási intézmény munkatársait arra kérte fel, hogy rendszeres előadásokat tartsanak az SSR-I képviseletében a világ különböző pontjain. Az EC-Council kizárólagos magyarországi partnereként a NetAcademia előadói az Ethical Hacking oktatása során magas szintű felkészültségükről és szakmai tapasztalatukról tettek bizonyosságot, amelyet a nemzetközi szervezet kiemelkedőnek értékelt.
"Nagyon elégedettek vagyunk a NetAcademia által nyújtott minőségi képzéssel és az oktatók kiemelkedő szaktudásával. Az intézmény keretein belül nagyon magas színvonalú oktatás folyik, ami nemzetközi szinten is egyértelműen megállja a helyét. Én személy szerint nagyon inspirálónak találtam az oktatóikkal eltöltött egy hetet" - mondta Jan Philipp, az SSR-I képviselője, aki Magyarországra utazva személyesen győződött meg az oktatók felkészültségéről. A NetAcademia képviseletében Baki Gábor azóta már meg is tartotta első tanfolyamát: Dublinban oktatott speciális hálózatbiztonságot a nemzetközi hallgatóságnak. A soron következő oktatók - Fóti Marcell, Deim Ágoston és Zsíros Péter - szintén az informatikai biztonság, így többek között az etikus hekkelés témakörében tartanak majd tanfolyamokat.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- A magyar hekker átsétál a falon
- Megújult formában, új tartalommal jelentketik a Mindentudás Egyeteme
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.