Ingyenes Silverlight-oktatás - gyakornoki állás diákoknak
Mivel a WPF technológia nagyon erőforrás-igényes volt, és eleinte a felhasználók csupán 10%-a élvezhette a virtuális sétát, ezért az Arcus további fejlesztéseket indított annak érdekében, hogy minél szélesebb körben terjedjen ez a fajta technológia. Egyrészt továbbfejlesztette magát a WPF alkalmazást, hogy a virtuális múzeumot egy időben látogató felhasználók tudjanak egymással is kommunikálni valós időben (ún. avatarok segítségével), másrészt viszont elkészült egy Silverlight verzió is, ami ugyan nem három dimenzióban, hanem csak fotókkal illusztrálva, de elérhetővé tette az élményt mindenki számára.
Az Arcus 2007 októberében került kiemelt partnerségi viszonyba a Microsofttal a Web Channel Campaign (WCC) programon belül. A Microsoft 2007-ben elindult Web Channel Campaign kezdeményezése lehetőséget biztosít alakuló vagy már létező webfejlesztő, webdesigner és kreatív cégeknek, hogy a Microsofttal közösen lépjenek piacra, vagy fokozzák piaci jelenlétüket. Az együttműködés kiterjed technológiai és értékesítési területekre is annak érdekében, hogy a csatlakozók minél hatékonyabban ki tudják használni a Microsoft technológiai és üzleti lehetőségeit. 2008. január óta a Microsoft és az Arcus között folyik a Silverlight technológiára alapozva különféle tanfolyami anyagok készítése, összehangolása, előadások megkomponálása. Az eleinte ingyenes tanfolyamok részben a designereknek, részben a technikai fejlesztőknek szólnak, illetve a Microsoft szeretné azt is felmérni, hogyan tud ez a két terület együttműködni ugyanazon technológia használata során. A Silverlight technológia bemutatását egyébként egyetemistáknak is tervezi nyári tanfolyamokon a Microsoft, amelyeket az Arcus szponzorál. Az oktatás idén nyáron indul, a legjobban „vizsgázó” diákok pedig gyakornoki álláslehetőségekhez jutnak az Arcus Interactive Groupnál.
Kapcsolódó cikkek
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Számítógépeket kapott két borsodi iskola
- Az oktatásban is támogatja az esélyegyenlőséget az informatika
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- Megnyílt az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontja
- Az Autodesk megújította oktatási portálját
- Interaktív hálózatbiztonsági képzés indul az IT Factorynál
- Internetes oldalt nyitott Brüsszel az uniós felsőoktatásról
- Innovációs díjat kapott a NetAcademia IT-biztonsági oktatórendszere
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.