Ingyenes Silverlight-oktatás - gyakornoki állás diákoknak
Mivel a WPF technológia nagyon erőforrás-igényes volt, és eleinte a felhasználók csupán 10%-a élvezhette a virtuális sétát, ezért az Arcus további fejlesztéseket indított annak érdekében, hogy minél szélesebb körben terjedjen ez a fajta technológia. Egyrészt továbbfejlesztette magát a WPF alkalmazást, hogy a virtuális múzeumot egy időben látogató felhasználók tudjanak egymással is kommunikálni valós időben (ún. avatarok segítségével), másrészt viszont elkészült egy Silverlight verzió is, ami ugyan nem három dimenzióban, hanem csak fotókkal illusztrálva, de elérhetővé tette az élményt mindenki számára.
Az Arcus 2007 októberében került kiemelt partnerségi viszonyba a Microsofttal a Web Channel Campaign (WCC) programon belül. A Microsoft 2007-ben elindult Web Channel Campaign kezdeményezése lehetőséget biztosít alakuló vagy már létező webfejlesztő, webdesigner és kreatív cégeknek, hogy a Microsofttal közösen lépjenek piacra, vagy fokozzák piaci jelenlétüket. Az együttműködés kiterjed technológiai és értékesítési területekre is annak érdekében, hogy a csatlakozók minél hatékonyabban ki tudják használni a Microsoft technológiai és üzleti lehetőségeit. 2008. január óta a Microsoft és az Arcus között folyik a Silverlight technológiára alapozva különféle tanfolyami anyagok készítése, összehangolása, előadások megkomponálása. Az eleinte ingyenes tanfolyamok részben a designereknek, részben a technikai fejlesztőknek szólnak, illetve a Microsoft szeretné azt is felmérni, hogyan tud ez a két terület együttműködni ugyanazon technológia használata során. A Silverlight technológia bemutatását egyébként egyetemistáknak is tervezi nyári tanfolyamokon a Microsoft, amelyeket az Arcus szponzorál. Az oktatás idén nyáron indul, a legjobban „vizsgázó” diákok pedig gyakornoki álláslehetőségekhez jutnak az Arcus Interactive Groupnál.
Kapcsolódó cikkek
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Számítógépeket kapott két borsodi iskola
- Az oktatásban is támogatja az esélyegyenlőséget az informatika
- A Számítástechnikai Innovációs Központ első éve
- Megnyílt az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontja
- Az Autodesk megújította oktatási portálját
- Interaktív hálózatbiztonsági képzés indul az IT Factorynál
- Internetes oldalt nyitott Brüsszel az uniós felsőoktatásról
- Innovációs díjat kapott a NetAcademia IT-biztonsági oktatórendszere
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.