16 százalékkal nőttek a számítógép-eladások, feljövőben a Toshiba és az Apple
Világszerte összesen 16 százalékkal több számítógépet adtak el, ami önmagában is eredmény a pangó gazdasági környezetben. A legnagyobb gyártó még mindig a Hewlett-Packard 17 százalékos növekedéssel 13 millió géppel, de a Dell szorosan a nyomában jár 11 millió fölötti értékesítésével, és magasabb, 22 százalékos piacbővülésével. A harmadik és negyedik helyezett Acer és Lenovo már csak a két nagy eladásainak felét produkálja, ám a legerősebben az ötödik helyezett Toshiba növelte jelenlétét, kis híján elérve a 30 százalékos növekedést. Az összes többi gyártó világszerte a maradék 46 százaléknyi eladáson osztozik, és összesen is gyengébb növekedést produkált, mint a nagyok egyenként, 12 százalékot.
Az Apple világviszonylatban elsikkad az egyéb kategóriában, ám az USA értékesítéseit nézve 38 százalék fölötti növekedéssel feltornászta magát a negyedik helyre. Az amerikai lista annyiban is különbözik a globális mezőnytől, hogy a Lenovo itt a piac csupán 23 százalékát képviselő többi gyártó közé került be, és ez a gyűjtőcsoport közel 5 százalékos csökkenést szenvedett el. Az USA teljes növekedési mutatója 4,2 százalék, és itt a Dell vezeti a piacot ötmillió fölötti eladott géppel. A nagy vesztes az Acer 21 százalékkal, ám a számok jövőre akár további meglepetéseket okozhatnak. Ennek oka a dollár időközben bekövetkezett soha nem látott gyengesége, valamint az amerikai gazdaság belső válsága, a közel 16 és fél millió eladott gép jó része minden bizonnyal hitelből került megvásárlásra.
Kapcsolódó cikkek
- Fellendülőben a számítógép-piac - kérdőjelekkel
- Bővült a személyi számítógépek piaca tavaly
- Alkatrészhiány miatt drágulhatnak a számítógépek az idén
- A globális félvezetőipar idei bevétele 11 százalékkal csökken
- Csak a notebook iránt nőtt kereslet az IT-piacon
- Idén is bővül a személyi számítógépek piaca
- Beindult végre a személyi számítógépek piaca
- Jobban alakul a személyi számítógépek világpiaci értékesítése
- Egyre gyengébben teljesít az Apple és a Dell, az Acer viszont megtáltosodott
- Gartner: 6 százalékkal csökkennek idén az IT-kiadások
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.