Sikeres a szimulált kisvállalati informatikai referenciahálózat
A Falatrax hamarosan újabb demólehetőségekkel bővül
Több mint 5000 kis- és középvállalati informatikus próbálta már ki a Falatraxot, egy képzelt cég informatikai demórendszerét annak érdekében, hogy később sikeresen és problémamentesen üzemeltesse saját IT-infrastruktúráját. A 6 éve működő Falatrax weboldalon a tervek szerint még idén kipróbálhatóvá válnak a Microsoft hamarosan megjelenő új KKV megoldásai, így a Windows Small Business Server 2008, illetve a Windows Essential Business Server 2008 szervertermékek.
A Microsoft 2000-ben mutatta be a kis- és középvállalatok informatikai igényeire szabott Small Business Server első változatát (SBS). A rendszer hazai bevezetésekor fontos szempont volt, hogy az érdeklődő informatikusok könnyen és minden kockázat nélkül elsajátíthassák az SBS beállításának, működtetésének alapjait. A Microsoft Magyarország megbízásából a NetAcademia Oktatóközpont ekkor készítette el a Falatrax.hu címen elérhető demórendszert, mely egy képzelt cég mindennapjaiba interaktív módon vezeti be a tudásukat csiszolni vágyó informatikusokat. „Az építőiparban tevékenykedő Falatrax Kft. úgy dönt, hogy bevezeti a Small Business Servert, mely új alapokra helyezi a cég működését. Többek között könnyen konfigurálhatóvá és biztonságossá válik a dolgozók internetezése, az elektronikus levelezés, megosztásra kerül fax, és létrejön a vállalkozás védett intranet oldala. A Falatrax azonban nem rendelkezik informatikussal, így a cég informatikájának működtetése a látogatóra hárul” – ismerteti az előtörténetet Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője.
A Falatrax weboldala teljesen úgy viselkedik, mintha egy kisvállalat lenne, ahol a felhasználók kérésekkel és kérdésekkel fordulnak a „rendszergazdához”, vagyis a látogatóhoz. A szimuláció éppen ebből fakadóan a kezdetek óta sikeres, éves szinten 5-600 informatikus sajátítja el az oldalon az SBS használatát, s gyakorolja be a rendszer beállítása során alkalmazandó, olykor kényes műveleteket. 2003-ban a NetAcademia Small Business Server 2003 címmel könyvet is megjelentetett, mely a Falatrax demópéldáival összekapcsolva ismerteti a Microsoft KKV-knak szánt informatikai rendszerének használatát.
„A Falatrax referenciahálózatban található leírások, feladatok a gyakorlati élet tapasztalatai alapján születtek, melyet a tanfolyamokon, fórumokon felvetett problémák, illetve a szaktanácsadásokon alkalmazott megoldások ihlettek” – ismertette az online tananyag kidolgozásának hátterét Réczi Gábor, a NetAcademia oktatója, aki a Microsoft SBS MVP titulusát is magáénak tudhatja.
Már készül a következő generáció
„A 2003-ban indult Falatrax demókörnyezet egyedülálló megközelítésével nagyban hozzájárult a termék széles körben történő elterjedéséhez. A jelenleg elérhető SBS 2003 R2 verzió a kisvállalati ügyfeleink között nagyon népszerű termék, tipikusan a 10-30 számítógéppel rendelkező cégek használják. Az idén ősszel megjelenő újabb változatok kapcsán így azt tervezzük, hogy a Falatrax Kft.-nél is megtörténik majd az átállás” – mondta Keszei Balázs, a Microsoft Magyarország termékmenedzsere. A NetAcademia Oktatóközpont fejlesztői már meg is kezdték az új szimulációs oldal tervezését, mely a magyar nyelvű termékek megjelenését követően válik elérhetővé. A Falatrax demó keretében kipróbálható lesz mind a legfeljebb 75 PC-vel rendelkező cégeknek szánt Small Business Server 2008, mind a középes méretű, legfeljebb 250 PC-t üzemeltető vállalkozások igényeire szabott Windows Essential Business Server 2008.
A megújuló Falatraxhoz – a tanulás elősegítésének jegyében – különleges akció is társul: a webhelyen található dokumentumok, videók és egyéb, tanulást segítő információk alapján készült teszt sikeres kitöltői egyrészt ingyenesen hozzájuthatnak az SBS 2003-hoz készített magyar nyelvű könyvhöz, másrészt a helyes megfejtők között szeptember 8-tól 10 héten át hetente értékes nyereményeket sorsolnak ki.
Kapcsolódó webcímek:
http://www.falatrax.hu/
Kapcsolódó cikkek
- Klotz Tamás csatlakozott a Microsoft közigazgatási csapatához
- Új típusú webfejlesztői versenyre toboroz a Microsoft
- A magyar hekker átsétál a falon
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Microsuli.hu: korszerű és szórakoztató IT-oktatás diákoknak, tanároknak
- Információbiztonsági igazságügyi szakértő a NetAcademiánál
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
- Piacvezető lett a NetAcademia
- Symbol Ügyvitel 1.35
- NATO-beszállító lett a NetAcademia
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.