A CERN beindította a világ legnagyobb számítógépes hálózatát
Az LHC három kulcs-alkotóelemre épül: a részecskegyorsítóra, a részecskék viselkedését érzékelő detektorokra, valamint az adatok elemzésére szolgáló, most beindított világméretű számítógépes hálózatra. A többek között a HP, az Intel és az Oracle közreműködésével kiépített hálózat összesen 140 nagyméretű adatközpontot kapcsol össze a világ 33 országában, több mint 7000 tudós munkáját hangolva össze. A projektben részt vevő kutatók előzetes becslések szerint nagyjából 15 millió gigabájt adatot fognak évente kiértékelni, legalábbis ennyi keletkezik majd a kísérletek során. A rendszer egyelőre teszt-üzemmódban fut, azonban így is képes bármikor mintegy 50 000 munkafolyamat egyidejű elvégzésére.
Az LHC tesztelése szeptember 10-én kezdődött, azonban a részecskegyorsítót ideiglenesen le kellett állítani, mivel héliumszivárgást észleltek a föld alatt elhelyezkedő nagy gyűrűnél. A világméretű számítógépes hálózatok összehangolása egyébként korántsem számít újdonságnak a CERN kutatói számára, hiszen Tim Berners-Lee vezetésével a kutatóintézet tudósai alkották meg annak idején a világháló alapjául szolgáló HTTP és HTML internet-protokollokat, amelyeket a mai napig használunk. Eredetileg azzal a céllal tették ezt, hogy a részecskefizikai kísérleteket végző tudósok a világ minden pontján naprakészen megoszthassák egymással eredményeiket.
Kapcsolódó cikkek
- Wireshark 1.2.8
- Globális felhő-stratégiával jelentkezett a Fujitsu
- Fénykommunikációs szervertechnológiát vásárolt a Microsoft
- NIIF Networkshop konferenciák
- Ingyenes online tankönyv a hálózatkezelés alapjairól
- A Check Point szerint nő a nem megfelelően védett hálózati végpontok száma
- 31 monitor egyidejű vezérlése egyetlen számítógéppel
- Vezeték nélküli technológia jövője a CES-en
- Külső adattároló meghajtóból vezeték nélküli hálózati tárolót varázsol az Iomega
- Cisco virtuális konferenciatermek az ENSZ koppenhágai konferenciáján
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.