Autodesk-díj a pesti Duna-parti közraktárfejlesztés tervének
A ma Budapesten tartott Autodesk sajtótájékoztatón Christian Rusk, a cég régiós eladási menedzsere az Autodesk világszintű Revit BIM Experience Award díját nyújtotta át az ONL [Oosterhuis_Lénárd] Mérnökirodának, illetve díjazták annak a pesti Duna-oldalon lévő közraktárakhoz építendő ”üvegbálna” épületkomplexum építészeti terveit.
Az elismerést Kas Ooosterhuis építészprofesszor, a díjnyertes cég holland vezetője vette át. A tervező mérnökirodát Kas Oosterhuis mellett a magyar Lénárd Ilona képzőművész irányítja; a cég telephelyei: Rotterdam és Budapest. Az elismerést az épület-információ modellezésének innovatív felhasználásáért kapta az ONL, ami kiterjed a tömeges testre szabástól és tervezőasztaltól a gyártásig terjedő előállítási stratégiára. A díj továbbá azt is elismeri, hogy a tervezőiroda – a Duna-parti közraktár épület tervezése során – jövőbe mutatóan, nem szokványos módon és fenntartható tervezési stratégiák részeként alkalmazta az Autodesk integrált Revit Architecture és 3ds Max szoftvereit.
Az egy bálnára hasonlító épületkomplexum CET (Central European Time) egy többcélú fejlesztés a Duna partján. A projekt során az irodának az okozta a legnagyobb kihívást, hogy hogyan alakítsanak két tizenkilencedik századi raktárépületet egy olyan figyelemfelkeltő integrált tervvé, amely vizuálisan tükrözi a területhez közel található Duna kontúrjait. A várhatóan 2010-ben Budapesten megnyíló, 23 ezer négyzetméteres kulturális központ környezetbe illő tervezésénél az ONL példásan alkalmazta az épület-információ modellezés folyamatát. A terv része egy, a két meglévő raktárépületen túlnyúló üvegtető kialakítása, amely galériaként nyúlik be az új tér belsejébe. Az építmény hullámzó felszínét az Autodesk 3ds Max szoftver segítségével alakították ki. Az ONL csapata a Revit Architecture szoftverbe importálta a 3ds Max tervet, ahol további részletekkel látták el azt és függöny-falrendszerrel borították be a lapokra bontott felületmodellt. A Revit Architecture szoftvert az építészeti rajzkészlet és a konszignációk létrehozásánál, valamint a világítási és a hőmérsékleti tanulmányok elkészítésénél is alkalmazták a CET tervezése során. Ez utóbbi szoftverfelhasználás a fenntartható tervezést is nagyban támogatta. Az ONL az Autodesk 3ds Max szoftver alkalmazásával valósághű látványterveket is készíthetett az ügyfelek és a városvezetés számára, akik így könnyedén elképzelhették a jövőbeni építmény megjelenését.
Kapcsolódó cikkek
- Ötszörös TIPA-díjas a Canon
- A Magyar Telekom ügyfélszolgálati igazgatója lett az év projektmenedzsere
- Magabiztos teljesítménnyel újabb Advanced+ minősítést szerzett az ESET NOD32 Antivirus
- "Európai e-Kiválóság Díj 2010" magyar győztesei a CeBIT kiállításon
- Állatbarát Sims 3
- Informatikai Kiválósági Díj kkv-k számára
- Üzleti Etikai Díjat kapott a VirusBuster
- CES innovációs díjat kap a Nikon vetítős kompaktja
- Megválasztották a 2009-es év Informatikai Újságíróját
- Nemzetközi elismerés a hazai IT-biztonsági oktatásnak
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.