A Telenor első negyedéve: 64,5 százalékkal csökkent a profit
Norvégia vezető távközlési vállalata, a Telenor - 2002 óta a magyar Pannon százszázalékos tulajdonosa - kedden 1,622 milliárd norvég koronás adózott eredményt jelentett az első negyedévről kisebbségi részesedések nélkül, 64,5 százalékkal kevesebbet a tavalyi első negyedévi 4,571 milliárdnál.
Elmaradt a tavalyi utolsó negyedévi 2,205 milliárd koronától is, amely 26 százalékkal volt kevesebb az egy évvel korábbinál.
Az első negyedévi eredmény kisebb volt az elemzők várta 2,45 milliárd koronánál is.
A kedden megjelent beszámolóban stabilnak értékelték a piacot általában, habár a nemzetközi hívásokban visszaesés várható a gazdasági világválság miatt. Az összképen belül kivételesen gyenge az ukrán piac, a forgalom csökkent, sőt, ott a hatóságok 1,7 illiárd dolláros kártérítést is követelnek a Telenortól, ezt azonban a cég alaptalannak tartja, és folytatja a jogi eljárást.
Az üzemi eredmény egyszeri tételek nélkül 5,035 milliárd koronára csökkent az egy évvel korábbi 5,545 milliárdhoz képest.
A bevétel 27,119 milliárd koronára gyarapodott 26,292 milliárdhoz képest.
A Pannon az első negyedévben 1,322 milliárd norvég koronának megfelelő bevételre tett szert, kissé elmaradva az egy évvel korábbi 1,38 milliárdtól. Az üzemi eredménye 393 millió norvég koronára csökkent 416 millióhoz képest, a legszélesebb üzemi eredmény (EBITDA) egyszeri tételek nélkül 558 millióra fogyatkozott 584 millióhoz képest, közölték a kedden Oslóban kiadott beszámolóban.
Tavaly a Telenor 13,065 milliárd norvég koronás adózott eredményt ért el, 27,5 százalékkal kevesebbet a 2007-es 18,016 milliárdnál. Az üzemi eredménye egyszeri tételek nélkül 22,495 milliárd koronára nőtt 20,642 milliárdról, a bevétele 110,997 milliárd koronára emelkedett 105,021 milliárdról.
Tavaly a Pannon 76,445 milliárd forint kamat, adó, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el, kevesebbet a 2007-es 77,058 milliárd forintnál. Előfizetőinek száma december végén 3,731 millió volt, mintegy 350 ezerrel több, mint egy évvel korábban. A bevétel mintegy 4 milliárd forinttal csökkent tavaly, 188,363 milliárd forintra.
Tavaly az egy ügyfélre jutó átlagos havi bevétel (ARPU) 4292 forintra csökkent a 2007-es 4630 forintról. A Pannon tavaly a beruházásait 3 milliárd forinttal 17,879 milliárd forintra növelte.
A Telenor Norviégián kívül Svédországban, Dániában, Magyarországon, Ukrajnában, Szerbiában, Montenegróban, Bangladesben, Pakisztánban, Thaiföldön, Malájziában és Indiában tevékenykedik.
Kapcsolódó cikkek
- Pannon: kisebb bevétel és nyereség az első negyedévben
- 36 százalékkal csökkent a Telenor profitja
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- A Motorola váratlanul negyedéves profitot jelentett
- Az Infineon félvezetőgyártó nyereségre váltott
- A SAP majdnem megkétszerezte eredményét
- Csalódást okozó negyedéves eredmény az Ericssonnál
- A Kulcs-Soft részvényenként 20 forint osztalékot javasol
- Meglepetésre nyereséges volt a Sony Ericsson az I. negyedévben
- Önálló mobilmárkaként jelenik meg a djuice
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.