Rekord pénzügyi második negyedév a Check Pointnál
A Check Point bejelentette a 2009. június 30-ával végződő második negyedévre vonatkozó pénzügyi eredményeit. A világ minden részén nőtt a bevétel és minden korábbinál magasabb szintet ért el. Éves szinten 12%-kal nőtt a cég bevétele és a nem-GAAP egy részvényre jutó hozam. Továbbá: a Nokia biztonsági berendezések üzletág sikeres akvizíciójával kapcsolatba hozható szinergiák jelentősen hozzájárultak a rekordszintű eredményekhez és segítettek elérni az 52%-os nem-GAAP szerinti működési árrést.
2009. második negyedévének legfontosabb pénzügyi adatai:
Teljes bevétel: 223,6 millió dollár, ami 12%-os növekedést jelent a 2008. második negyedévének 199,6 millió dolláros eredményéhez és 15%-os növekedést a folyó év első negyedévéhez képest.
GAAP működési eredmény: 86,7 millió dollár (egy évvel ezelőtt ez az adat 83,6 millió dollár) volt.
Nem-GAAP működési eredmény: 116,4 millió dollár, ami 15%-os növekedés az egy évvel ezelőtti 100,9 millió dollárhoz képest. A nem-GAAP üzemi eredményhányad 52% volt.
GAAP nettó bevétel és bővített egy részvényre jutó hozam (EPS): a GAAP nettó bevétel 75,6 millió dollár, míg 2008. második negyedévében 79,2 millió dollár volt. A bővített egy részvényre jutó hozam 0,36 dollár volt mindkét időszakban. A nem-GAAP EPS 0,45 dollár, ami 6%-os növekedés 2008. első negyedévének 0,43 dollárjához képest. A 2009. második negyedéves GAAP nettó bevétel tartalmazza az immateriális javak amortizációját, összesen 4,6 millió dollár értékben (0,02 dollár részvényenkénti nyereség), valamint a Nokia biztonsági berendezések üzletág akvizíciójával kapcsolatos, vállalati átalakítási költségeket 11,9 millió dollár értékben (0,06 dollár részvényenkénti nyereség).
Nem-GAAP nettó bevétel és bővített egy részvényre jutó hozam (EPS): a nem-GAAP nettó bevétel 100,9 millió dollár, míg 2008. második negyedévében 92,7 millió dollár volt. A bővített egy részvényre jutó hozam 0,48 dollár volt, ami 12%-os növekedés 2008. második negyedévének 0,43 dolláros eredményéhez képest.
Jövedelemelhatárolás: 2009. június 30-án 362,1 millió dollár, ami a 2008. június 30-i jövedelemelhatároláshoz képest 82,9 millió dolláros, azaz 30%-os növekedés.
Cash Flow: A működésből származó cash flow 112,7 millió dollár volt, ami 37%-os növekedés a 2008. második negyedéves 82,6 millió dollárhoz képest. 2009. június 30-án a vállalat 1,63 milliárd dollárral rendelkezett készpénzben és befektetésben.
Részvény-visszavásárlási program: 2009. második negyedéve során a Check Point mintegy 2,2 millió részvényt vásárolt, 50,0 millió dollár összértékben.
A negyedév üzleti hírei, újdonságai
A negyedév során a cég bővítette termékportfolióját: bemutatták a Power-1 11000 berendezés-családot, a SMART-1menedzsmnet berendezéseket,ugyanakkor lezajlott az IP berendezések átvétele a Nokiától. Mindemellett, szintén az akvizícióhoz kapcsolódóan, 300 fővel bővült a náluk dolgozó szakemberek köre, elsősorban értékesítés és marketing, K+F, illetve a műszaki szolgáltatások területén. 2009 második negyedéve során a cég bővítette biztonsági hardver berendezés portfólióját. Áprilisban lezárta a Nokia biztonsági berendezések üzletág akvizícióját és bejelentette a Check Point IP berendezéscsaládját. Ennek köszönhetően a korábbi Nokia berendezés-felhasználók először élvezhetik az integrált IPS előnyeit. Nem sokkal később bejelentette a software blade architektúrán alapuló Power-1 11000 sorozat berendezéseit, amelyeket a nagy teljesítményigényű környezetek számára terveztek.
Ugyancsak a második negyedév során mutatták be a SMART-1 berendezéseket, amelyekkel folytatják azon törekvésüket, hogy egyszerűsített biztonság-menedzsmentet kínáljanak a vállalatok számára, miközben a lehető legmagasabb szintű biztonságot nyújtják. A SMART-1 a Check Point Sofware Blade architektúrára épít, miközben a hálózat, az IPS és a végpont-biztonsági szabályzat-menedzsment egyesítése révén rugalmasságot és bővíthetőséget biztosít a rendszergazdák számára.
Július során pedig bejelentették a legújabb menedzsment blade-üket, a SmartWorkFlow-t, aminek köszönhetően ügyfeleik korszerűsíthetik a biztonsági működésüket és a megfelelőség magasabb szintjét érhetik el. Mindemellett bejelentették legújabb végpont biztonsági megoldásukat is, az Endpoint Security R72 biztonsági klienst, amely alkalmazza a WebCheck browser virtualizáló biztonsági technológiát (bejegyzés alatt lévő szabadalom), amellyel a vállalati PC-k megvédhetőek a web-alapú támadásokkal szemben. Ugyanakkor, annak érdekében, hogy megkönnyítsék a végfelhasználók életét, az Endpoint Security R72 OneCheck egyszeri hitelesítéssel elérhető valamennyi végpont-biztonsági alrendszer, miközben a VPN Auto-Connect egyszerűsíti a távoli hozzáférést.
Kapcsolódó cikkek
- Pannon: kisebb bevétel és nyereség az első negyedévben
- 36 százalékkal csökkent a Telenor profitja
- Újabb pénzügyi rekord a Check Pointnál
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- A Motorola váratlanul negyedéves profitot jelentett
- Az Infineon félvezetőgyártó nyereségre váltott
- A SAP majdnem megkétszerezte eredményét
- Csalódást okozó negyedéves eredmény az Ericssonnál
- Biztonságfelügyeleti megoldás a Check Pointtól
- A Kulcs-Soft részvényenként 20 forint osztalékot javasol
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.