ITware: segítség az elektronikus számlakibocsátásban
Több mint négy éve van lehetőség Magyarországon elektronikus számlakibocsájtásra, azonban még ma is viszonylag kevesen élnek e gazdaságos és környezetkímélő lehetőséggel. Az ITware által - első körben az általuk forgalmazott vállalatirányítási rendszerhez, a mago.net-hez - bevezetett elektronikus számla modul a jövőben elérhetővé válik a kis- és középes vállalatok számlázási megoldásait biztosító szoftverfejlesztő cégek számára is, és ezzel jelentősen mértékben növekedhet a hazánkban kibocsátott e-számlák száma.
Az elektronikus számla komoly előnyökkel bír a hagyományos papír alapú bizonylatokhoz képest; jelentősen olcsóbb az előállítása, mivel nem szükséges kinyomtatni nincs papír és nyomtatási költség és e-mailben is továbbítható. Sokat spórolhatnak a számlakibocsájtók azzal is, hogy megtakaríthatják a boríték- és a postaköltséget, és kisebb lehet az élőmunka ráfordítás költségük is, hiszen a számlák nyomtatása, a borítékolás, a borítékok címzése, a postai ügyintézés, a kinyomtatott számlák lefűzése mind-mind elhagyható. Az e-számlák ezen felül könnyen archiválhatók és bármikor, egyszerűen visszakereshetők.
Az áfatörvény - 43. § (7) b - által megkövetelt szigorú előírásoknak azonban ma még kevés számlázó szoftver képes megfelelni, ugyanis a számla eredeti hitelességét, a tartalom sérthetetlenségét, az olvashatóságát fokozott biztonságú elektronikus aláírással és időbélyegzővel kell biztosítani.
Az ITware úgy látja, az e-számla elterjedését elsősorban az hátráltatja, hogy a cégek többségénél használt, bevált számlázó-rendszerek nem képesek az új fajta dokumentumok előállítására. A most kifejlesztett elektronikus számlázó modulunkat elsősorban a mago.net nevű kis- és közepes méretű vállalatok által használt vállalatirányítási rendszerünk számára készítettük, de szeretnénk, ha mind több számlázó szoftvert fejlesztő cég is integrálná azt a jövőben. Az elektronikus számlák magyarországi elterjedésének kulcsa elsősorban a szoftveres hátteret biztosító cégek által kínált integrált megoldásokban rejlik, hiszen a számlakibocsájtó vállalatok, sőt a befogadó partereik elemi érdeke is, hogy olcsó, korszerű ügyvitelre térjenek át. Az ITware új e-számla modulja, most ezt a kulcsot adhatja a hazai fejlesztők kezébe.
Kapcsolódó cikkek
- E-számlakibocsátás és másodbizonylat megőrzés Microsoft Dynamics NAV-val
- SzEK: vitathatatlanok az elektronikus számlázás előnyei
- A "négyek" újra együtt a Mobil Világkongresszuson
- Barcelonában mutatkozik be az ITware magyar fejlesztésű közösségi mobiltévéje
- ITware: teljes körű vállalati e-szolgáltatások
- Számadó-NetLock együttműködés az elektronikus számlázásban
- E-számla kiegyenlítése internet utalvánnyal
- Nem csak gyors, olcsó is az e-számla
- Kormányzati támogatással terjed gyorsan az e-számlázás
- Felszabadítható milliárdok
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.