Informatikai Szakmai Napok a Debreceni Egyetemen
A cukorbetegség szemszövődményeinek szűrésére alkalmas képfeldolgozó rendszerről, rádiójel vezérelt óráról, valamint az etikus hackelés módszertanáról is szó esik majd a Debreceni Egyetem tavaszi informatikai fórumán.
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara – immár hagyományosan – idén is megrendezi az Informatikai Szakmai Napok elnevezésű fórumát, ahol az érdeklődők ismert szakemberek segítségével nyerhetnek bepillantást az informatika gyakorlati alkalmazásába. A március 30 - április 1. közötti szakmai fórumon vezető informatikai cégek képviselői tartanak előadásokat, valamint az egyetem Tehetséggondozó Programjának informatikus hallgatói is beszámolnak tudományos tevékenységükről.
Szó esik majd a rádiójel vezérelt óráról, a labdarúgás döntés-előkészítő, információs és szimulációs rendszeréről és a kommunikációs hálózatok autóipari felhasználásáról is. A IV. Informatikai Szakmai Napok betekintést ad a professzionális portál-fejlesztés és tartalomkezelés módszertanába, felhívja a figyelmet az informatika gyógyításban betöltött szerepére, és bemutatja a biblioterápia hazai könyvtári gyakorlatban történő alkalmazását.
A szakmai napok megnyitóján, 2010. március 30-án az Informatikai Kar és az Észak-alföldi Regionális Államigazgatási Hivatal képviselői keretmegállapodást írtak alá, ami az egyetem informatikai képzésének gyakorlatközpontúságát is hangsúlyozza. „Az együttműködés értelmében a hivatal az egyetem gazdaság-informatikus hallgatói részére szakmai gyakorlati képzési helyet biztosít, és a kar hivatalos gyakorlóhelyévé válik. Így a jövő informatikusai elméleti tudásukat gyakorlati ismeretekkel egészíthetik ki, valamint biztosítottá válik az Észak-alföldi Regionális Államigazgatási Hivatal szakember-utánpótlása is” – mondta el dr. Fábián István, a DE TEK elnöke.
Az Informatikai Kar hallgatóiból verbuválódott öntevékeny csoportnak, az ONIK Egyesületnek köszönhetően egyéb szórakoztató feladatokban, például egy 286-os teljes pc összerakásában vagy billentyű horgászatban próbálhatják ki magukat a résztvevők. Az ONIK rendezvénysátrában a sport- és könnyűzenei programok mellett grafikus versenyen is megmérkőzhetnek az informatikus hallgatók.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Megújult formában, új tartalommal jelentketik a Mindentudás Egyeteme
- Szuperszámítógépet kap három hazai egyetem
- NIIF Networkshop konferenciák
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.