Informatikai Szakmai Napok a Debreceni Egyetemen
A cukorbetegség szemszövődményeinek szűrésére alkalmas képfeldolgozó rendszerről, rádiójel vezérelt óráról, valamint az etikus hackelés módszertanáról is szó esik majd a Debreceni Egyetem tavaszi informatikai fórumán.
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara – immár hagyományosan – idén is megrendezi az Informatikai Szakmai Napok elnevezésű fórumát, ahol az érdeklődők ismert szakemberek segítségével nyerhetnek bepillantást az informatika gyakorlati alkalmazásába. A március 30 - április 1. közötti szakmai fórumon vezető informatikai cégek képviselői tartanak előadásokat, valamint az egyetem Tehetséggondozó Programjának informatikus hallgatói is beszámolnak tudományos tevékenységükről.
Szó esik majd a rádiójel vezérelt óráról, a labdarúgás döntés-előkészítő, információs és szimulációs rendszeréről és a kommunikációs hálózatok autóipari felhasználásáról is. A IV. Informatikai Szakmai Napok betekintést ad a professzionális portál-fejlesztés és tartalomkezelés módszertanába, felhívja a figyelmet az informatika gyógyításban betöltött szerepére, és bemutatja a biblioterápia hazai könyvtári gyakorlatban történő alkalmazását.
A szakmai napok megnyitóján, 2010. március 30-án az Informatikai Kar és az Észak-alföldi Regionális Államigazgatási Hivatal képviselői keretmegállapodást írtak alá, ami az egyetem informatikai képzésének gyakorlatközpontúságát is hangsúlyozza. „Az együttműködés értelmében a hivatal az egyetem gazdaság-informatikus hallgatói részére szakmai gyakorlati képzési helyet biztosít, és a kar hivatalos gyakorlóhelyévé válik. Így a jövő informatikusai elméleti tudásukat gyakorlati ismeretekkel egészíthetik ki, valamint biztosítottá válik az Észak-alföldi Regionális Államigazgatási Hivatal szakember-utánpótlása is” – mondta el dr. Fábián István, a DE TEK elnöke.
Az Informatikai Kar hallgatóiból verbuválódott öntevékeny csoportnak, az ONIK Egyesületnek köszönhetően egyéb szórakoztató feladatokban, például egy 286-os teljes pc összerakásában vagy billentyű horgászatban próbálhatják ki magukat a résztvevők. Az ONIK rendezvénysátrában a sport- és könnyűzenei programok mellett grafikus versenyen is megmérkőzhetnek az informatikus hallgatók.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Megújult formában, új tartalommal jelentketik a Mindentudás Egyeteme
- Szuperszámítógépet kap három hazai egyetem
- NIIF Networkshop konferenciák
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.