Informatikai Szakmai Napok a Debreceni Egyetemen
A cukorbetegség szemszövődményeinek szűrésére alkalmas képfeldolgozó rendszerről, rádiójel vezérelt óráról, valamint az etikus hackelés módszertanáról is szó esik majd a Debreceni Egyetem tavaszi informatikai fórumán.
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara – immár hagyományosan – idén is megrendezi az Informatikai Szakmai Napok elnevezésű fórumát, ahol az érdeklődők ismert szakemberek segítségével nyerhetnek bepillantást az informatika gyakorlati alkalmazásába. A március 30 - április 1. közötti szakmai fórumon vezető informatikai cégek képviselői tartanak előadásokat, valamint az egyetem Tehetséggondozó Programjának informatikus hallgatói is beszámolnak tudományos tevékenységükről.
Szó esik majd a rádiójel vezérelt óráról, a labdarúgás döntés-előkészítő, információs és szimulációs rendszeréről és a kommunikációs hálózatok autóipari felhasználásáról is. A IV. Informatikai Szakmai Napok betekintést ad a professzionális portál-fejlesztés és tartalomkezelés módszertanába, felhívja a figyelmet az informatika gyógyításban betöltött szerepére, és bemutatja a biblioterápia hazai könyvtári gyakorlatban történő alkalmazását.
A szakmai napok megnyitóján, 2010. március 30-án az Informatikai Kar és az Észak-alföldi Regionális Államigazgatási Hivatal képviselői keretmegállapodást írtak alá, ami az egyetem informatikai képzésének gyakorlatközpontúságát is hangsúlyozza. „Az együttműködés értelmében a hivatal az egyetem gazdaság-informatikus hallgatói részére szakmai gyakorlati képzési helyet biztosít, és a kar hivatalos gyakorlóhelyévé válik. Így a jövő informatikusai elméleti tudásukat gyakorlati ismeretekkel egészíthetik ki, valamint biztosítottá válik az Észak-alföldi Regionális Államigazgatási Hivatal szakember-utánpótlása is” – mondta el dr. Fábián István, a DE TEK elnöke.
Az Informatikai Kar hallgatóiból verbuválódott öntevékeny csoportnak, az ONIK Egyesületnek köszönhetően egyéb szórakoztató feladatokban, például egy 286-os teljes pc összerakásában vagy billentyű horgászatban próbálhatják ki magukat a résztvevők. Az ONIK rendezvénysátrában a sport- és könnyűzenei programok mellett grafikus versenyen is megmérkőzhetnek az informatikus hallgatók.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Megújult formában, új tartalommal jelentketik a Mindentudás Egyeteme
- Szuperszámítógépet kap három hazai egyetem
- NIIF Networkshop konferenciák
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.