IT-Outsourcing: új generációs Siemens Workplaces Services
A Siemens IT Solutions and Services (SIS), reagálva az outsourcing-piac gyors változásaira, mostantól új Workplace Management szerviz-portfóliót kínál. A Microsoft Windows 7.0 bevezetéséből új lehetőségek adódnak a felhasználó-specifikus munkahelyek kialakítására.
Legyen szó különféle végkészülékek, operációs rendszerek, biztonsági funkciók, alkalmazások, e-mail rendszerek vagy együttműködést segítő eszközök integrálásáról, a SIS megfelelő koncepcióval rendelkezik a hibrid front-end modellekhez és back-office infrastruktrúra-szolgáltatásokhoz. Ezáltal csökkenthetők a beszerzések és karbantartások ráfordításai, valamint a pc-k, noteszgépek, vagy mobil eszközök támogatásának és gondozásának költségei.
A Workplace Services új generációja a virtualizációval és felhő-számítástechnikával megvalósuló, modern, jövőbe mutató IT-infrastruktúrák felé egyengeti az utat a vállalatok számára. Minden szolgáltatás rendelkezésre áll a számítógépekre és alkalmazásokra, mégpedig akár klasszikus módon, dedikált szolgáltatások formájában, akár pedig virtualizált módon. Ezeket a szolgáltatásokat vagy az ügyfél-vállalat munkahelyi számítógépein, vagy számítóközpont-szolgáltatások keretében lehet nyújtani. Az ügyfél számára az az előny, hogy teljes rugalmasságot élvez a Workplace Services megválasztásában és megvalósításában.
Főleg a kiküldött munkatársakkal, home-office munkahelyekkel, kihelyezett illetve nagy létszámú és több telephelyen dolgozó project-teamekkel működő vállalatok/szervezetek számára előnyösek ezek az új lehetőségek, mert a munkatársak saját végkészülékeiket – PC-ket, noteszgépeket, PDA-kat, iPad-eket vagy okostelefonokat – használhatják. Az új koncepció rugalmassága például menedzselt, szabvány-kompatibilis számítógépek, továbbá menedzseletlen PC-k engedélyezését is lehetővé teszi ezen felhasználói csoportok számára. A készülékeken a konkrét igényektől függően standard alkalmazások és olcsó Linux- vagy Open Source megoldások egyaránt futtathatók.
A Münchener Hypothekenbank eG például így cseréli le teljes desktop és notesz-gépekből álló IT infrasruktúráját, a Microsoft Windows 7.0. operációs rendszerre alapozva. Ehhez az SIS január végéig a pénzintézet 12 telephelyén 450 desktop és 150 notesz-gépet állított át az új technológiára. A Siemens IT-szolgáltató szervezete támogatja az egész “terítést’ (roll-out) – a migráció 2009 októberében, a Microsoft új operációsrendszer-verziójának szabaddá tételével kezdődött. A Münchener Hypothekenbank így az egyik első olyan vállalat, amelynél a szervezet minden szintjén Windows 7.0 működik.
Kapcsolódó cikkek
- Cisco - BMC Software stratégiai szövetség új, integrált felhőszolgáltatási platform létrehozására
- Rendkívüli fizetésemelés a Google-nál
- Újgenerációs hálózatfejlesztési eszközt vezetett be a Magyar Telekom
- GmBH-vá alakul a Siemens IT Solutions and Services (SIS)
- Ipari támadás egy új féreggel
- Érkezik az AirPrint, az Apple iPad, iPhone és iPod touch nyomtatási szolgáltatása
- SUSE Linux a felhőben: óradíjas alapon az Amazon Web Services-től
- Az első Green+ Hospital Németországban
- A Lenovo a Sziget IT-ellátója
- A Siemens munkahelyeket teremt magyarországi zöldberuházással
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.