Hangbányászat a tudásmenedzsment eszközeivel

forrás Prim Online, 2010. július 20. 16:26

218 millió forintból készül az új magyar nyelvű elektronikus beszédfelismerő szoftver. A Montana Tudásmenedzsment Kft. legújabb fejlesztésében egy olyan egyedülálló megoldás kiépítésén dolgozik, amely alkalmas automatikus beszédfelismerésre és szövegbányászatra. Az új szoftvernek köszönhetően a jelenleg működő call centerek hatékonysága korábban sosem látott mértékben lesz növelhető.

Az informatikai szektor kis- és középvállalatai számára létfontosságú terület a kutatás-fejlesztés, az innováció. Ez jelentheti a továbblépést, az új termékek és azok piacainak fellelését és az új technológiák meghonosítását, amelyek a vállalkozások működése mellett élénkítően hatnak a gazdaság fejlődésére is. A piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatására kiírt pályázaton a közelmúltban a Montana Tudásmenedzsment Kft. olyan projektje nyert, amely alapjaiban módosíthatja a hangalapú tartalomban való keresést.

A tudásmenedzsment eszköz használatában már jártasságot szerző vállalat a projekt keretében olyan kutatási feladat megvalósítását tűzte célul, melyre a beszédfelismerés, a szövegbányászat és a szemantikai modellek integrálásával kereskedelmi forgalomban kapható termékek sora lesz fejleszthető és a call centerekben tapasztalható igényekre nyújt majd megoldást. A fejlesztés a telefonáló beszédének elemzésével automatikusan előre definiált kategóriákba képes majd sorolni a hívást, és ennek segítségével – akár emberi beavatkozás nélkül – folyamatok indítására ad lehetőséget, valamint a hívások tartalmára szolgáltatott, automatikusan készített statisztikákkal a munka hatékonyságát javíthatja például a kedvezőbb erőforrás allokálás, vagy a munkaszervezés javítása révén. Az idén áprilisban indult és 2012 márciusában záruló fejlesztésre összesen 218 millió forint áll rendelkezésre az Európai Regionális Fejlesztési Alapból.

Külön érdekesség, hogy a fejlesztés nem Budapesthez, hanem az észak-magyarországi régió egyik rohamosan fejlődő városához, Miskolchoz kötődik. A projekt eredményeinek felhasználója ugyanis a Vodafone Magyarország Regionális Ügyfélszolgálati Központja lesz, amely a borsodi megyeszékhelyen található. A hazánkban egyedülálló újdonságot képviselő projekt komplex kutatás-fejlesztési együttműködés keretében valósul meg, az ipari és a kutatói szféra összefogásával. Az innovatív hangbányászati eljárások kutatásában részt vesz a THINKTech Kutatási Központ, a BME Távközlési és Médiainformatikai Tanszék, az MTA Nyelvtudományi Intézete, valamint az AITIA INTERNATIONAL Informatikai Zrt. is.
 

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel

Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.

2024. november 4. 11:39

K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél

Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.

2024. november 3. 15:23

A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás

Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.

2024. november 3. 13:48

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59