„Just Right IT”portfólió kisvállalatoknak
A HP szeptember 15-én bejelentette új Just Right In portfólióját, amellyel a jobb ügyfélkiszolgálásra törekvő mikro-, kis- és középvállalkozások (kk-k) egyszerűsíthetik folyamataikat, csökkenthetik költségeiket és javíthatják hatékonyságukat.
A portfólió új szerver-, nyomtató- és PC-megoldásokat tartalmaz, melyek kialakítása és árazása során teljes mértékben figyelembe vették a kisvállalkozások igényeit.
Egyszerűbben menedzselhető üzleti működést lehetővé tevő új HP megoldások a következők:
Megbízhatóbb működés a HP ProLiant-tal. A „Just Right IT” elnevezésű kínálat zászlóshajójaként pozícionált csendesebb, hatékonyabb energiafelhasználású szerver megfizethető ára nagy teljesítménnyel párosul. A legfeljebb 10 fős vállalkozásoknak ajánlott szerver az információkezelést központosítva gyorsítja az adatelérést, javítja az eszközmegosztás felügyeletét és védi az üzleti adatokat.
Egyszerű nyomtatócsatlakoztatás a HP OfficeJet 8500A All-in-One Series és a HP OfficeJet 7500A Wide Format e-All-in-One révén.
Energiaköltség-csökkentés és testreszabott tárolás a HP 500B és 505B Series Business Desktop PC révén.
A technológiai infrastruktúra jobb figyelése és üzemeltetése egyetlen konzolról, a HP insight with Microsoft System Center Essentials 2010 megoldás által.
Egyszerűbb adatelérés és adatbiztonság lehetővé tétele kkv-k számára. Ezek. illetve kapcsolódó a megoldások a következők. Nagyobb teljesítmény és rugalmasabb adattárolás a HP Storage Works P2000 G3 Modular Smart Array (MSA) 0GbE iSCSI képességeinek a használata révén (amelyek állítólag a korábbinak akár a tízszeresére is növelik a szerver-tároló közötti csatlakozás sávszélességét.
Jobb üzletmenet-folytonosság és egyszerűbb mentés, valamint visszaállítás az adatokat védő HP Data Protector Express 5.0 software programcsomaggal.
Egyszerűbb osztott adattárolás a HP P4000 Virtual SAN Appliance (VSAN) programcsomag révén. Ez a megoldással a virtualizált szerverekkel rendelkező ügyfelek fizikai SAN-infrastruktúra beszerzése nélkül is átállhatnak az osztott adattárolásra.
A rendszerek rendelkezésre állásának javítása és a folyamatok továbbfejlesztése a virtualizált környezetekhez ajánlott HP ITSM nevű felmérő szolgáltatás segítségével.
Egyszerűbb kommunikáció és csatlakozás lehetővé tétele a gyakran komplex és bonyolult feladatként jelentkező, új HP voice-over-IP és vezeték nélküli megoldásaival:
jobb alkalmazás-hozzáférés és fokozott hálózati biztonság HP V-M200 802.1nAccess Point series megnevezésű megoldásokkal (ezek akár 64 mobil felhasználót képesek egyszerre a hálózathoz csatlakoztatni a vezetékes technológiánál megszokott sebességgel);
együttműködés és kommunikáció a HP VCX 9.5 IP Telephony rendszerrel és a 350x IP telefonnal, amely lehetővé teszi, hogy a hang- és adatforgalom egyetlen, egységes hálózaton belül történjen.
A komplett virtualizált környezet egyszerűbb bevezetése a tárolókat, szervereket és hálózati technológiát is tartalmazó Virtualization Smart Bundles with Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 csomagokkal (virtualizáció-előnyöket még nem ismerő ügyfeleknek.
További információ a mai bejelentésekről, illetve bővebben a kkv-knak szánt új HP megoldásokról: www.hp.com/go/whatsnewforsmb.
Kapcsolódó cikkek
- Új üzleti asztali számítógépeket mutatott be a HP
- Mire gondol a HP?
- AirPrint: nyomtatás HP nyomtatókra Apple eszközökről
- Sílécmintás notebookokat mutatott be a HP
- A NEXON ügyfeleinél nem probléma a nyugdíjpénztári változások számfejtése
- Mégis lesz Windows-os HP tablet
- Just Right IT portfólió kisvállalatoknak
- Microsoft Dynamics CRM Online
- A HP kibővíti Converged Infrastructure portfólióját
- Őszi termékszüret a HP-nél
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.