Robottechnikai tanterem a kazincbarcikai Irinyi János Szakközépiskolában
Komplex vezérléstechnikai és robottechnikai tantermet adtak át a mai napon az Irinyi János Szakközépiskola és Kollégiumban Kazincbarcikán. A tanteremben kiépített moduáris felépítésű mini gyártórendszer segítségével lehetőség nyílik az ipari gyártási folyamatok megismerésére, programozására és gyártásközi elemzésére. A Jabil Magyarország által támogatott laboratóriumban mechatronikai alapismeretekre, magasabb szintű PLC programozói és robotprogramozási ismeretekre tehetnek szert a tanulók.
A mai korszerű termelés és gyártás elképzelhetetlen a gyártófolyamatok automatizálása nélkül, ehhez pedig megfelelő tudással rendelkező szakemberekre van szükség. Az Irinyi János Szakközépiskola és Kollégium legújabb tanterme, a Jabil laboratórium ezen tudás megszerzéséhez szükséges technikai berendezéseket tartalmazza: MPS gyártósor, Mitsubishi robot, intelligens magasraktár, robotszimulációs program, Robotino mobilrobotok. A tanteremben a komplex automatizálás ismeretanyagát sajátíthatják el a tanulók egy új, fejlődőben lévő technika, a mechatronika segítségével. A szakközépiskola több szakma tudásának a bázisa is lehet, a gépipari informatikaitól a mechatronikai, vezérléstechnikai üzemeltetői és karbantartói szakemberképzésen át a robottechnikai szakemberképzésig.
A Jabil mechatronikai laboratórium az Irinyi János Szakközépiskola és Kollégium területén jött létre a Sajó-menti TISZK oktatóbázisaként azzal a céllal, hogy az iparban a korszerű gyártás területén előforduló vezérléstechnikai és automatizálási ismeretek iskolarendszerű oktatásban, illetve felnőttképzésben történő átadására legyen alkalmas. A szakterületet és a szakképesítést a Regionális Fejlesztési és Képzési Bizottság (RFKB) a kiemelten támogatott kategóriába sorolta. A tanterem kialakítása a Jabil Magyarország Kft. támogatásával jött létre, mely összeget a vállalat szakképzési hozzájárulásából finanszírozott. A mini gyártósor FESTO gyártmányú ipari elemekből került összeépítésre, a teljes rendszert a magyarországi Festo Kft. Didactic oktatási divíziója telepítette.
Kapcsolódó cikkek
- Egyetem és informatikai cég együttműködése Debrecenben
- Díjat nyert a KÜRT H2O programja
- Informatikai fejlesztések tatabányai iskolákban
- Tudományos pályázatot hirdetett a Google tinik számára
- Kecskemét minden oktatási intézményében van már digitális tábla
- Viharsarki iskola-számítógépek pályázatból
- VIDEOTORIUM néven oktatási-tudományos videomegosztó portál indult
- Diploma kell, a jegyek nem számítanak elhelyezkedéskor
- Szakmák Európa-bajnoksága - magyar siker
- Informatikai kutatóközpont létesült a Pannon Egyetemen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.