Helyreállt az OKI fukushimai üzeme
A napokban helyreállt az OKI Fukushimai gyárának működése, a termelés folyamatos. A gyártást a telepen befolyásolhatja, hogy hogyan, milyen ütemben tudják alternatív alkatrészekkel pótolni a földrengés által súlyosan érintett beszállítók eszközeit, de az OKI ezt a tényezőt igyekszik minimalizálni.
Mindemellett a gyár több, mint 10 millió jen értékben támogatta IT-hoz kapcsolódó eszközökkel a földrengés sújtotta térségben zajló helyreállítási folyamatokat, valamint a gyár japán és külföldi üzemének dolgozói további adományokkal segítették a rászorulókat Japán észak-keleti részén.
A támogatás részeként, az OKI létrehozott továbbá egy speciális javítási szervizszolgáltatást azok részére, akiknek a katasztrófa következményeként hibásodott meg nyomtatójuk és multifunkciós készülékük.
Az OKI Csoport mindent megtesz az infrastruktúra rendszerek gyors helyreállítása érdekében, mint pl. áram, víz, gáz, kórházi ellátás, hogy ezzel is támogassa a sújtott területeket. Mivel az áramellátással problémák vannak az érintett területen, az OKI energiafogyasztását is igyekszik a minimálisra korlátozni.
Kapcsolódó cikkek
- Csökkent a Canon első negyedévi eredménye
- Elállt a VM egy korábban a Synergonnal kötött szerződéstől
- Technológiai fejlesztés a Videotonban 1,3 milliárd forint értékben
- A Fujitsu felvásárlással bővítené HPC-ügyfélkörét
- OKI B840: A3-as nyomtatás kompakt méretben
- A Samsung eladja merevlemez üzletágát a Seagate-nak
- Javul az Infineon eredménye, növekszik a forgalma
- Jó éve volt 2010 a Huaweinek
- Magyarország lesz a Huawei második legnagyobb ellátóközpontja
- Ötven forint osztalékot fizet a Magyar Telekom
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.