Kapcsolatok nélkül a diploma sem ér sokat
Felvételi: jó fizetéssel műszaki végzettségű friss diplomásokat keres az ipar
Angol és lehetőleg egy másik idegen nyelv alapos ismerete; mérnöki vagy természettudományos végzettség; nyitottság az újdonságra, tanulni akarás és elhivatottság – talán így lehet legtömörebben összefoglalni azokat a tulajdonságokat, amellyel egy friss diplomásra társadalmi kapcsolatok nélkül is gyors karrier és ígéretes fizetés vár. Magyarország egyik leginkább munkaerőhiánnyal küzdő, ugyanakkor egyik legizgalmasabb és legpiacképesebb termékeit előállító ágazata, az elektronikai ipar, amelyben a járműalkatrészektől az űriparig terjedő széles terület még kedvezőtlen gazdasági körülmények között is fejlődni tudott az elmúlt években.
Már pályaválasztásakor is érdemes figyelembe venni a munkaerőpiac várható alakulását, és nem a divat vagy a berögződések alapján dönteni. Egy kis előregondolkodással, szakszerű pályaválasztással kevesebb munkanélkülink és több sikeres fiatalunk lenne.”– fogalmazott Tóth Mónika, HR szakértő, a Personnel Leasing munkaerő-szervező ügyvezetője.
„A magyar gazdaság számára nagyon fontosak az angolul vagy németül jól beszélő mérnökök. De a piacon nem csak a mérnök, hanem általában a természettudományos végzettség és a megbízható nyelvtudás is hiánycikk.” – mutatott rá Beskid Vilmos, az Ericsson Magyarország HW fejlesztési részlegének vezetője, a NEK tagja.
„A hazai elektronikai ipar erős lábakon áll, és hosszú távon számít a tehetséges, elhivatott pályakezdőkre, friss diplomásokra. A fiataloknak ez az ágazat jó megélhetést képes biztosítani Magyarországon.” – hangsúlyozta Gacsal József, az IVSZ alelnöke, az Intel Hungary üzletfejlesztési igazgatója.
A szülőknek a 10. évfolyamos gyermek fakultáció választására érdemes kiemelt figyelmet fordítaniuk, mert a legtöbbször ekkor dől el, ki milyen irányban halad tovább. A Nemzeti Elektronikai Kerekasztal arra biztatja a fiatalokat, hogy elsősorban természettudományos, leginkább mérnöki pályát válasszanak, és közben ne feledkezzenek meg a használható nyelvtudás elsajátításáról sem.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
- Tárt karokkal várják a mérnököket és informatikusokat a cégek
- Több informatikus és mérnökhallgató a felsőoktatásban
- Fiatalok az interneten, a közép- és időskorúak ismerősökön keresztül keresnek állást
- Egyetem és informatikai cég együttműködése Debrecenben
- Szoftvermérnöknek a legjobb lenni az Egyesült Államokban
- Diploma kell, a jegyek nem számítanak elhelyezkedéskor
- Nem fontos a munkakeresés, ha fúj a szél
- Három ország átlagjövedelmeinek összehasonlítása
- Aki nem vált 4-5 évente, akár 40%-kal is kevesebbet keres
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.