Új átszervezési módszerek terjednek a vállalatoknál
A feldolgozóiparban az egyik legbiztosabban megtérülő beruházás még mindig az adminisztratív és a működési folyamatok újraszervezésében keresendő – áll a Mint Jutras kutatócég felmérésben. Az elemzés szerint a mostani új megoldások szinte mindig beváltják a hozzájuk fűzött reményeket, és két, legfeljebb három év alatt megtérülnek.
A feldolgozóipari cégek vezetői számára mindig kényes kérdés, mennyi idő alatt térülnek meg a cég működési folyamatainak újraszervezését, adminisztrációjának automatizálását célzó fejlesztéseik, és ezek beváltják-e a várakozásokat.
A kutatás tapasztalatai szerint a feldolgozóipari cégek többsége a hatékonyság általános javulását, a költségek csökkenését és a további növekedést várja el egy átszervezéstől − ismertette a felmérés eredményeit Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb vállalatirányítási tanácsadócége, az LLP Dynamics projektvezetője. Veress Nóra hozzátette, a svéd Mint Jutras felmérése azonban azt is mutatja, csak másodlagos haszon az üzleti folyamatok szabványosítása, a növekvő ügyfélélmény, a szorosabbá fonódó szinergia és a rugalmasság javulása. Tehát a feldolgozóiparban csupán ezek miatt nem szokás komolyabb fejlesztést elindítani, de jó, ha ezek is járulnak hozzá.
A vezetőknek biztosan nem kell csalódniuk a most terjedő újjászervezési módszerekben. A vizsgálat kimutatta, hogy a modern megoldások bevezetése után a termelés átlagosan 6 százalékkal nőtt, míg a működési költségek 11, az adminisztratív kiadások pedig 6 százalékkal csökkentek. A raktározási költségek 10 százalékot estek, a forgási ciklus 8 százalékkal lett rövidebb. Multinacionális vállalatok esetében ezek a számok még látványosabbak, a kibocsátás 16 százalékkal nőtt, a működési költség 19 százalékkal csökkent, 15 és 19 százalékkal alacsonyabbak lettek az adminisztratív és raktárköltségek, egy-egy termelési ciklus ideje pedig átlagosan 16 százalékkal lett rövidebb.
A helyzet a megtérülési mutatóknál is kedvező − mondta el a projektvezető. A felmérés szerint a beruházások 53 százaléka már a második év végére megtérül, a harmadik évben pedig ez az arány már 85 százalék. Az egy évnél rövidebb megtérülési idő viszont nem jellemző, és mindössze a projektek 16 százalékának megtérülése húzódik három évnél hosszabbra.
Az adatok és következtetések több mint 900, különböző feldolgozóipari cég válaszaiból készültek, és a saját hazai és kelet-európai tapasztalataink is alátámasztják az eredményeket − hangoztatta Veress Nóra. Az általunk kínált ERP-rendszerek felhasználóinak visszajelzései alapján a vállalati folyamatok újragondolása, még pontosabb szervezése még mindig az egyik legjobban megtérülő befektetés, tulajdonképpen kézenfekvő, biztos megoldás a pénzügyi mérleg javítására.
Kapcsolódó cikkek
- Az ERP és CRM együttműködésének lehetőségei
- IFS Világkonferencia 2012 – bejelentések
- A vállalatirányítás damaszkuszi pengéje
- NAV Start: Nem méretfüggő a profi adminisztráció
- Van még mit javítani a vállalatirányítási rendszereken
- Microsoft vállalatirányítási rendszer mikrovállalatoknak
- Intelligensebb vállalatirányítás: a gyártóvállalatok vezetői léptek a leggyorsabban
- Átszabta ERP-rendszerét a Microsoft
- Számítási felhőbe telepített IFS Applications megoldás világszinten elérhető szolgáltatásként a NEC-től
- Vállalatirányítás: nagyberuházás helyett kiszámítható költség
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.