Nem vagyunk őszinték a neten
Bizony internetezés közben sokak orra megnőhetne, ugyanis a G-Data és az NRC adatai világosan alátámasztják, hogy elég sok mindenről füllentünk a világhálón.
Könnyű sokszor internetes profilunk mögé elrejtőzni, vagy egy teljesen új személyazonossággal felruházni magunkat. „Ki veszi észre? És amúgy is, olyan sokan csinálják” – valahogy így indul a láncreakció. Na de nézzük, miről is hazudunk a neten!
A G-Data megbízásából készült felmérés szerint a magyar internetezők főleg végzettségükről, keresetükről és munkahelyükről állítanak valótlant. A fiatalok – akik még keresik az igazit – a párkereső oldalakon igyekeznek megszépíteni a valóságot, az idősebb korosztály pedig – meglepő módon, a Facebook adatlapján füllent kicsit.
Százalékos megoszlás tekintetében a társkereső oldalak vezetnek: itt a regisztrált tagok 12%-a hazudik valamiben, míg a Facebook esetében „csak” a felhasználók 9%-a. És a „Miben hazudnak?” kérdésre adott válaszok is eltérőek: az előbbi esetében főleg keresetükkel (29%) és végzettségükkel (24%) kapcsolatban lódítanak, míg a Facebookon inkább a hamis profilképek (25%), és a valótlan munkahelyi adatok (23%) dominálnak.
Facebook oldal - ábra
Társkereső oldal - ábra
És persze valótlan profilok is akadnak szép számmal: hazánkban ez az arány 6%-ra tehető, ami több mint negyedmillió hamis adatlapot jelent. „Ez a szám felhívja a figyelmet arra is, hogy milyen fontos tudatosítani a gyerekekben, hogy az interneten nem minden az, aminek látszik, és nem mindenki az, akinek mondja magát” – emelte ki az eredmények kapcsán Petrányi-Széll András, a G Data magyar kommunikációs vezetője.
A kutatás készítőinak jótanácsa, hogy nem kell, sőt nem ajánlott minden személyes adatot kiteregetnünk a közösségi oldalakon, ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy szükségszerűen füllentenünk kellene ezekről.
A kutatást a G Data megbízása alapján az NRC piackutató készítette, az eredmények reprezentatívak a magyar internetezőkre nem, kor, lakhely és végzettség szerint.
Kapcsolódó cikkek
- Az iPhone 5 ötödik az elégedettségi listán
- Nem a fiatal korosztály lóg a legtöbbet a Facebookon
- Mi ösztönzi az online követőket?
- Az amerikai felnőttek többet SMS-eznek vezetés közben
- Mire használjuk mobilunkat telefonáláson kívül?
- Egyre több amerikai tinédzsernek van okostelefonja
- Az internet szabadságáról tanácskoztak az EBESZ keretében Bécsben
- Internet akkor és most - 10 év távlatából
- Szerződésben vállalta, hogy távol tartja magát Facebooktól
- A neten tájékozódnak a nők randi előtt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.