Stratégiai megállapodás a Siemens és a BME között
Stratégiai megállapodást írt alá a Siemens Zrt. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem – a cég és az egyetem között már másfél évtizedre visszatekintő, szoros kapcsolat áll fenn. A Dale A. Martin vezérigazgató és Péceli Gábor rektor által szignált megállapodás többek között egy listaáron háromszázmillió forint értékű PLM szoftvercsomag adományozására, laborfejlesztésre, hallgatói ösztöndíjak felajánlására és egy közös K+F projekt indítására terjed ki.
A Siemens által felajánlott szoftver-licenccsomag segítségével a jövő mérnökei már az egyetemi évek alatt megismerkedhetnek a legújabb tervezési technológiával, versenyelőnyt szerezve ezzel a munkaerőpiacon.
Közös fejlesztést indít a társaság és az egyetem a villanyautótöltők teljesítmény-átalakító modulja, az inverter optimalizálására. Az inverter készít a hálózati váltóáramból a töltéshez szükséges egyenáramot. Amíg csak elvétve töltik az autósok otthon a kocsijaikat, addig nincs gond a hálózattal, viszont ha ez tömegessé válik, akkor az egyidejű töltés feszültségingadozást okoz. Ezt a problémát oldja meg a közös fejlesztés.
Kapcsolódó cikkek
- Tudományos konferencia fúziós erőművekről, a botnetről, járműipari fejlesztésekről a BME-n
- Országos Ethical Hacking képzés diákoknak
- BME - NISZ együttműködési megállapodás
- Harminc magyar egyetemista kapott Huawei-ösztöndíjat
- Magyar egyetemisták nyerték a SAP szoftvercég nemzetközi versenyét
- Open Academy: Ingyenes képzés informatikusoknak novemberben
- Dow Jones Fenntarthatósági Index: több kategóriában is első helyen a Siemens
- Húsz éves a BME Nagysebességű Hálózatok Laboratóriuma
- Robotok és hackerek az idei Simonyi konferencián
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik