A Műegyetem végzettjei továbbra is kedvező helyzetben vannak
A Műegyetemen 2012-ben végzettek körében fél-egy évvel a diplomaszerzést követően a foglalkoztatottak aránya 69,4%, a munkanélküliek aránya 3,6%. A 2010-ben végzettek foglalkoztatottsági aránya nőtt. A munkanélküli státuszban lévők aránya jelentősen csökkent, 5,8%-ról 1,8%-ra, és ez jelentősen kisebb mint az egyetemi végzettségűek országos munkanélküliségi rátája.
A felmérés a TÁMOP 4.1.1-08/2/KMR-2009-0015 azonosítószámú pályázat keretében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Diákközpont gondozásában az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. (Educatio) által készített módszertan betartása mellett az általuk megadott központi kérdőívre támaszkodva valósult meg 2013 tavaszán-nyarán.
Kapcsolódó cikkek
- Az Ericsson is beszáll a startup utánpótlásba
- Szakmai kihívásokkal és képzéssel tarthatók itthon az informatikusok
- Elektronikus képzési portál segíti a fiatal munkakeresőket
- Pályázatot hirdet a Műszaki Egyetem űrtechnológiai fejlesztési ötletekre
- Innovatív és kreatív hallgatókat díjaznak a Műegyetemen
- Tudományos konferencia fúziós erőművekről, a botnetről, járműipari fejlesztésekről a BME-n
- Stratégiai megállapodás a Siemens és a BME között
- Országos Ethical Hacking képzés diákoknak
- BME - NISZ együttműködési megállapodás
- Harminc magyar egyetemista kapott Huawei-ösztöndíjat
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Magyarország legjobb munkáltatói között a Yettel
Mit jelent a céges kultúra vagy a munkavállói jóllét, hogyan lehet a jelölteket bevonzani, miként lehet hatékony a munkatársak hosszú távú elköteleződése és hol a helye a fenntarthatóságnak? Többek közt ezeket a szempontokat vizsgálta egy független nemzetközi intézet, a TOP Employer Institute. Az eredmények alapján a Yettel hazánk legjobb munkáltatói közé került – az elismeréssel Magyarországon mindössze 17 cég rendelkezik.