A titkosított üzenetek betiltását szorgalmazná az Egyesült Királyság miniszterelnöke
David Cameron brit miniszterelnök néhány nappal a párizsi merényletek után adott hangot véleményének, miszerint korlátozni kellene a titkosítás használatát a tömegek kommunikációjában, mivel az akadályozza a megfigyelhetőséget. A Cameron által elképzelt jövőbe többek közt a WhatsApp, a BBM és a SnapChat sem férhet bele.
A titkosított üzenetküldő szolgáltatásokat előszeretettel használjuk adatbiztonság frontján nyújtott előnyeik miatt, hiszen a hackerek és a kormány kíváncsi szemei előtt is falat emelnek. A gond csak az, hogy a rosszfiúk kezében borzalmas tettek feltűnésmentes megszervezését segíthetik, vagyis a terrorizmus eszközei lehetnek. Ezzel kapcsolatos aggályainak a párizsi merénylet után nem sokkal az Egyesült Királyság miniszterelnöke, David Cameron adott hangot. Elmondása szerint, ha májusban újraválasztják, mindent megtesz majd a kormány által nem hozzáférhető üzenetküldő szolgáltatások betiltásáért. Így beszélt: „Megengedhetjük-e, hogy olyan kommunikációs formák létezzenek, amelyeket nem lehet elolvasni? A válaszom: nem, nem engedhetjük meg.”
Bár Cameron nem tett konkrét utalást arra vonatkozóan, hogy mely üzenetküldő alkalmazásokat tenné tiltólistára, jó esély van arra, hogy a WhatsApp, a BlackBerry Messenger (BBM) és a Snapchat is érintett lehet, akárcsak a többi új, titkosítást kínáló szoftver. Persze korai még az említett szolgáltatásokat temetni, hiszen korántsem biztos, hogy Cameron végigviszi elképzeléseit és betiltja, korlátozás alá helyezi, vagy eléri, hogy a kormány által hozzáférhető backdooral lássák el őket.
Ez nem az első alkalom, hogy a kormány és a rendvédelmi szervek a titkosítás ellen érvelnek. Nemrég például az FBI nyilvánította ki nemtetszését az Apple és a Google felhasználó-központú titkosítási gyakorlatára vonatkozóan, aminek a lényege, hogy a felhasználó kezében van a kulcs, így maguk a szolgáltatók (az Apple és a Google) számára sem hozzáférhetők az adatok.
[Forrás: Übergizmo]
Kapcsolódó cikkek
- Hamar bekerült az App Store kínálatába a Je Suis Charlie alkalmazás
- Az Iszlám Állam támogatói feltörték a CENTCOM Twitter- és YouTube-fiókját
- Az Anonymous bosszút esküdött a terroristák ellen [Videó]
- A kitartásról üzent Instagram oldalán a brit graffitiművész a francia támadás után
- A felhő alapú szolgáltatások és a felhasználóbarát irányítási megoldások dominálnak idén
- Online radart állított üzembe a Kaspersky a legveszélyesebb kiberfenyegetések figyelésére
- Amerikai szakértők szerint nem Észak-Korea a tettes a Sony elleni támadásban
- Veszélyben érezhetik magukat a Mac felhasználók
- Képes malware történelem és novemberi vírustoplista az ESET-től
- Jövőre új kínálattal érkezik az ESET
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.