Új operatív szakmai vezető a norvég befektetési csoport élén
Operatív igazgató kijelölésével erősíti befektetéseit, a Nyugat-Balaton régióban aktív norvég befektetési csoport, a Central European Aviation Claster (CEAC). A társulás első - 4,8 milliárd forintos - projektje egy nemzetközi pilóta iskola felállítása, a Hévíz-Balaton Airport területén.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium kooperációjával közösen szervezett V4 Logisztikai Fórumon jelentették be az új, operatív szakmai vezető kinevezését, Firbás György személyében. A szakember, közvetlenül a klaszter vezetője, a norvég üzletember és befektető Stig Eyde irányítása alatt végzi majd munkáját. Kiemelt feladata a norvég befektetések magyarországi munkafolyamatainak a felügyelete lesz.
A képen Stig Eyde (bal) és Firbás György (jobb) látható
A CEAC első befektetése egy nemzetközi pilóta iskola megalapítása a Norwegian Pilot Flight Academy partnerségével, a Hévíz-Balaton Airport területén. A 4,8 milliárd forint értékű projekt még idén novemberben elindul. A befektetés magába foglalja a szükséges eszközök, repülőgépek, repülőgép-szimulátorok beszerzését, valamint hangárépületek, irodák, osztálytermek és hallgatói szállások kialakítását. A CEAC a pilóta iskola mellett további befektetéseket tervez a Nyugat-Balaton régióban (ICAO:LHSM, IATA:SOB), mely érdekében folyamatosan bővíti a cég menedzsmentjét, a CEAC hosszú távú magyarországi jelenlétben gondolkozik.
A CEAC és a magyarországi partnerei közötti tárgyalások és szerződés előkészítések, megkezdődtek. A budapesti központban tevékenykedő operatív szakmai vezető legfontosabb feladatai közé tartozik a helyi szervezetek szerződésének megkötése, a mindennapi ügymenet zökkenőmentes irányítása és a folyamatos kapcsolattartás a CEAC elnökségével.
Kapcsolódó cikkek
- Fókuszban a jövő magyar vállalkozónői
- Fidelity: Készül az AI a befektetési piacra
- Hiventures a nemzetközi VC piac élbolyában
- Távegészségügybe fektet a Getronics
- Külföldi terjeszkedés előtt a Jegymester
- 100 millió dolláros tőkeinjekciót kapott a HMD Global
- 5 millió dolláros tőkeinjekciót kap a legnagyobb magyar big data cég
- Gyorsítja külföldi terjeszkedését a Codecool programozóiskola
- Félmillió eurós tranzakcióval turbózza fel nemzetközi terjeszkedését a Barion
- Új ügyletek és növekvő tranzakciók előtt a befektetői piac
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.