Elindult a Vodafone Netszülő képzése
Szülők számára kialakított online kurzusokkal bővíti e-learning képzéseit a Vodafone Alapítvány. A Netszülő program két korcsoportra optimalizált, szakemberek segítségével kidolgozott képzései rövid, interaktív modulokon keresztül nyújtanak segítséget a szülőknek a digitális neveléssel kapcsolatos kérdések megválaszolásában.
A program célja, hogy közelebb hozza számukra azt az online világot, amelyben a gyerekek már otthonosan, de sokszor nem elég tudatosan mozognak, így többek között olyan témákban fejleszthetik tudásukat, mint a biztonságos internet-, közösségi média és a videojátékok használata. A 6-12, valamint 12-18 éves gyerekek szülei számára kialakított képzések ingyenesen elérhetők és akár mobiltelefonon is elvégezhetők a Vodafone Alapítvány e-learning képzéseit gyűjtő E-skola oldalon.
Melyek az internetes zaklatás árulkodó jelei és hogyan lehet erre felkészíteni gyerekeinket? Mikortól számít a rendszeres videojátékozás függőségnek? Szülőként hogyan lehet megteremteni a család életében az online és offline világ egyensúlyát? Létezik ideális digitális házirend különösen az otthontanulás idejében? Megannyi kérdéssel szembesülhetnek a szülők a gyerekek digitális nevelését illetően, de nincs könnyű dolguk, ha a folyamatosan fejlődő digitális világban szeretnének eligazodni. A Vodafone Alapítvány Netszülő e-learning képzései szakemberek által kialakított modulokon keresztül nyújtanak segítséget számukra abban, hogy megismerjék és megértsék azt az online világot, amely meghatározó szerepet tölt be gyerekeik életében, ezért nélkülözhetetlen a szülők tudatos jelenléte.
A modulok rövid, interaktív és mobilra optimalizált egységekből épülnek fel, hogy a képzéseken részt vevő szülők elfoglalt mindennapjaiba a legjobban illeszkedhessenek. Mivel különböző életkorban más és más digitális kihívásokkal szembesülhetnek, így a Netszülő e-learning program két korcsoportnak megfelelően – 6-12 és 12-18 éves gyerekek – kialakított tematikával készültek, amelyeket hasznos tippek, trükkök és feladatok tesznek még színesebbé. A 6-12 éves gyerekek szülőinek szóló e-learning képzés például a digitális világ és eszközhasználat szabályai mellett az online világ egészen kiskorban jelentkező hatásaival kapcsolatban is edukálja a szülőket. A 12-18 éves gyermekek szülei pedig többek között olyan, a tinédzserkorú gyerekek életében fontos szerepet betöltő témákkal ismerkedhetnek meg, mint a közösségi oldalak világa, beleértve az influencer jelenséget vagy a nem megfelelő tartalmak generálásának és megosztásának hatásait.
„A pedagógusok digitális kompetenciafejlesztését célzó e-learning képzésünk nagy népszerűségnek örvend, a visszajelzések egyértelművé tették, hogy nyitnunk kell a tanárok mellett a szülők felé is, hisz a járvány miatt kialakult nehéz helyzetben ők is megtapasztalhatták a digitális eszközök és tudás nélkülözhetetlen szerepét. Ugyanakkor, sokuk számára jelenthet az online térben való eligazodás legalább akkora kihívást, mint a pedagógusoknak, ezért úgy döntöttünk, a szülőknek is szeretnénk segítséget nyújtani abban, hogy otthonosabban mozogjanak az online világban, tudatosabbak legyenek a gyerekek mindennapi internethasználatát illetően és az esetlegesen felmerülő problémákra vagy nehézségekre felkészülten reagálhassanak.” – tette hozzá Váczi Dorka, a Vodafone Alapítvány Digitális Oktatás Angyala, digitális pedagógia szakértő.
A Vodafone Magyarország Alapítvány az elmúlt években számos olyan kezdeményezést indított el, melyek elsődleges célja a jövő generációjának digitális oktatása, hogy a fiatalok felkészülten léphessenek majd a munkaerőpiacra. Ennek a kitűzött célnak a következő mérföldköve a Netszülő e-learning program, amely a pedagógusok számára kialakított képzés mellett szintén ingyenesen érhető el a koronavírus járvány miatt elrendelt korlátozások ideje alatt az E-skola oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Idén is a legszerethetőbb munkahelyek között a Vodafone Magyarország
- 320 digitális eszközzel segíti az oktatást a Vodafone Alapítvány
- Digitális oktatást támogatja a Vodafone és a Mozaik Kiadó közös szolgáltatása
- Hamarosan százezrek használhatják Budapesten a Vodafone 5G szolgáltatását
- Ők lettek a 15 millió forint összdíjazású Vodafone Digitális Díj nyertesei
- Megvan az év digitalizációs projektje!
- A Budapest ONE irodaparkban alakítja ki a jövő munkahelyét a Vodafone Magyarország
- Virtuálisan és személyesen is folytatódhat az oktatás szeptembertől a Vodafone Digitális Tantermeiben
- A Vodafone önkéntesei is segítenek a korlátozások alatt
- Vodafone: technológiánkkal a magyar gazdaság újjáépítéséért
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt az ideje, hogy tisztán lássák az érintett vállalatvezetők az SAP S/4HANA átállást
Ügyfelek és partnerek bevonásával készített kutatást az SAP Hungary az SAP S/4HANA átállás magyarországi helyzetéről, tanulságairól, várakozásairól, hogy felhívja a figyelmet a korábbi vállalatirányítási rendszerek támogatásának 2027 végén lejáró határidejére.
ABB innovatív töltési megoldások és hazai tervek az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapján
Szeptember 9. immár ötödik éve az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapja, amelyet 2020-ban az ABB kezdeményezett. Idén a világnap alkalmából Márgus Norbert, az ABB Digitális & E-Mobilitás üzletág fejlesztési specialistája volt a Villanyautosok.hu heti podcastjának, a Villanyórának a vendége.