Elindult a jelentkezés a Technology Fast 50-re
A Deloitte ismét meghirdette Technology Fast 50 Central Europe programját: a technológiai szektor leggyorsabban növekvő vállalatait rangsoroló, elismert regionális program idén 24. alkalommal kerül megrendezésre. A Fast 50 mind a már befutott, mind a feltörekvő technológiai vállalatoknak biztosít platformot arra, hogy bemutassák vezető iparági pozíciójukat.
A Deloitte elindította a "Technology Fast 50 Central Europe" 2023-as kiadásának a jelentkezési időszakát, melyre az alábbi közép-európai országokból várják a jelentkezőket: Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Csehország, Észtország, Magyarország, Koszovó, Lettország, Litvánia, Észak-Macedónia, Moldova, Montenegró, Lengyelország, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.
A tavalyi évhez hasonlóan idén is több kategóriában lehet nevezni: a fő Fast 50 kategórián kívül a Companies to Watch és az Impact Stars kategóriákban a kisebb, feltörekvő cégek kerülnek elismerésre, de idén is kiosztják a tavaly elindított CE Tech Rocketship! díjat is, melyet a program regionális partnerével, a Google Cloud-al közösen ítél oda a Deloitte a legnagyobb üzleti potenciállal rendelkező Fast 50 jelentkezőnek.
"Évről évre nagy örömöt jelent számunkra, hogy díjazhatjuk a kiemelkedő növekedést elérő helyi vállalkozásokat, akik az elmúlt évekre jellemző bizonytalan gazdasági környezetben is sikeresen fejlesztették cégüket. A Deloitte Technology Fast 50 Central Europe listáján szereplő vállalatok mindannyiunk számára betekintést nyújtanak a régió gyorsan növekvő technológiai iparágába, innovatív megoldásaikkal és vállalkozó szellemükkel fontos, globális kérdésekre és problémákra nyújtanak megoldást." – mondta Kóka Gábor, a Deloitte Technology Fast 50 magyarországi vezetője.
További információk a 'Technology Fast 50 Central Europe' programról:
A Deloitte 'Technology Fast 50 Central Europe' program az elmúlt évek alatt elért százalékos árbevétel-növekedés alapján rangsorolja az 50 leggyorsabban növekvő állami vagy magántulajdonban lévő technológiai vállalatot, az összes kapcsolódó iparágban – kommunikáció, környezettechnológia, fintech, hardver, egészségügy és élettudományok, média és szórakoztatás, szoftver. Az idei rangsor a 2019 és 2022 közötti időszak bevételeit elemzi, a program hivatalos regionális technológiai partnere a Google Cloud ezzel együtt már harmadik egymást követő évben.
A jelentkezési folyamat 2023. augusztus 31-én zárul. A rangsor eredményét 2023. november végén hirdetik ki. További részletek és a jelentkezési felület elérhető a Deloitte Technology Fast 50 Central Europe weboldalán: www.deloitte.com/cefast50
Kapcsolódó cikkek
- A technológia vezetőkből lesznek a jövő vezérigazgatói
- Új technológiák forradalmasíthatják a fizetési ökoszisztémát
- Paradigmaváltást hoz a Data Mesh a technológiai adatplatform területén?
- A jogalkotás csak lohol a technológia után – mi vár Európában a ChatGPT-re?
- Hogyan alakíthatja át az adatokat pénzzé az adatvizualizáció segítségével
- Felelősségteljes mesterséges intelligencia fejlesztés – jó úton járunk?
- Sosem látott mértékben virágzik a közösségi médiában zajló kereskedelem
- A felhő gyors és kényelmes, de hogyan lesz biztonságos?
- LEO-műholdak: zsákutca vagy forradalom a szélessávú internetben?
- AI megoldás segítheti a vállalatokat dekarbonizációs céljaik megvalósításában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kvantumtechnológia: Az innováció következő nagy ugrása?
Az informatika eddigi fejlődése már eddig is alapvetően alakította át a mindennapjainkat, de a kvantumtechnológia elterjedése új szintre emelheti a kommunikációt, a számítástechnikát, az információfeldolgozást – sőt, áttöréseket hozhat a méréstechnikában és az orvosi diagnosztikában is.
Álláshirdetések újratöltve – az AI már a HR-t is forradalmasítja
Az utóbbi években jelentősen átalakult az emberek információkeresési módja: egyre többen fordulnak mesterséges intelligencián alapuló eszközökhöz, ahol már nemcsak kulcsszavakat, hanem természetes nyelven megfogalmazott, összetett kérdéseket is feltesznek. A keresés így egyre inkább párbeszéddé válik, ami alapjaiban formálja át az online jelenlét szabályait – különösen a munkaerőpiacon.
Jövőálló munkahelyek, valós tudás – Ezt hozta a Business Fest 2025
A diploma helyett a valódi készségek, a kiaknázatlan munkaerő-tartalékok mozgósítása és a mentorprogramok bevezetése jelenthetik a választ a magyar munkaerőpiac aktuális problémáira – ez volt a Business Fest 2025 egyik legfontosabb üzenete. A közel 7000 résztvevőt vonzó rendezvényen a WHC Csoport szakértői döntéshozókkal és gazdasági szereplőkkel közösen mutattak be gyakorlati megoldásokat a munkahelyek jövőjének építéséhez. A 35 éves jubileumát ünneplő HR-szolgáltató ezen az eseményen jelentette be teljes körű márkamegújulását is.
Generatív mesterséges intelligencia a K&H Banknál: túl a technológián
A K&H Bank számára a generatív mesterséges intelligencia (genAI) nem csupán egy új technológiai eszköz, hanem az ügyfélkiszolgálás személyre szabottabbá és hatékonyabbá tételének kulcsa. Az elmúlt év során a bank számos területen sikeresen alkalmazta a technológiát – a belső működéstől kezdve, a hitelezési folyamatokon át, egészen Kate-ig, a digitális asszisztensig. A tanulási folyamat része, hogy a kevésbé eredményes esetekből is következtetéseket vonnak le. A cél egy olyan ügyfélélmény megteremtése, amely túlmutat a hagyományos bankoláson, és konkrét élethelyzetekre kínál testreszabott megoldásokat.
Győrben találkozott a tudomány és az üzleti világ
Ötödik alkalommal rendezték meg a Hungarian Summitot, a magyar–amerikai felsőoktatási és üzleti kapcsolatok építését célzó rangos eseményt. Az idei fórumnak a Széchenyi István Egyetem adott otthont, amely már a kezdetektől aktív résztvevője és támogatója a kezdeményezésnek.