Az innováció új hulláma: a Z-generációról szól a Bosch×Richter Innovátorok Napja
• A Z- generációra fókuszál idén a Bosch×Richter Innovátorok Napja, melyet az alapítók előtt tisztelegve tavaly hívott életre Magyarország két vezető nagyvállalata
• Z-generációs példaképek, a Bosch és a Richter hazai és nemzetközi vezető szakértői, valamint a jövő innovátorai keresik a választ napjaink legégetőbb kérdéseire szeptember 25-én, a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon
• A fiatalok innovációval kapcsolatos attitűdjeiről szóló közvélemény-kutatás legfrissebb eredményeit Steigervald Krisztián generációkutató mutatja be a konferencián
• A Bosch×Richter Innovátorok Napja betekintést enged a legújabb gyógyszeripari és autóipari megatrendekbe
• A rendezvényen bemutatkoznak az idén első alkalommal meghirdetett Bosch×Richter Ipari Innovációs Díj nyertesei is
Napjaink legégetőbb, jövőnket is meghatározó kérdései kerülnek terítékre szeptember 25-én a Bosch×Richter Innovátorok Napján, a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon. A konferenciát az ikonikus alapítók, Robert Bosch és Richter Gedeon, koruk meghatározó innovátorai előtt tisztelegve, hagyományteremtő jelleggel tavaly hívta életre Magyarország két vezető nagyvállalata.
Az idei eseményen a Bosch és a Richter hazai és nemzetközi vezető szakértői többek között olyan kérdésekre keresik a választ, hogy mivel közlekedünk és hogyan gyógyulunk majd 5-10 év múlva, milyen üzenetet hordoz az alapítók életműve a Z-generáció számára, és milyen új dimenziók nyílnak meg az innovációban az ökoszisztéma, a felsőoktatás és a nagyvállalatok egyedülálló együttműködésével.
Z-generációs példaképek a Bosch×Richter Innovátorok Napján
A Bosch×Richter Innovátorok Napja előadói és beszélgetőpartnerei között megtaláljuk a Z-generáció sikeres startuppereit. Wettstein Albert, a Munch alapítója, továbbá Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója és Silur – Ábrahám Endre, etikus hacker többek között az újítás iránti vágyról, motivációról és az „innovátor-karrierről” is megosztják gondolataikat. A fiatalok innovációval kapcsolatos attitűdjeiről szóló közvélemény-kutatás legfrissebb eredményeit pedig Steigervald Krisztián generációkutató ismerteti a helyszínen.
A rendezvényen bemutatkoznak a jövő Z-generációs innovátorai, az idén első alkalommal meghirdetett Bosch×Richter Ipari Innovációs Díj nyertesei is. A Bosch és a Richter közös pályázatának célja, hogy innovatív gondolkodásra és fenntartható megoldások fejlesztésére ösztönözze a felsőoktatásban tanuló diákokat a mobilitás és az egészségügy területén.
A Bosch×Richter Innovátorok Napja műsorvezetői Krizsó Szilvia és Miller Dávid lesznek.
Futurisztikus séta a Bosch és a Richter látogatóközpontjaiban
A rendezvényen az érdeklődők a Bosch és a Richter legújabb fejlesztéseiből is ízelítőt kaphatnak a helyszíni kiállítási standokon. Látható lesz többek között a Bosch és a BME közösen fejlesztett eTipo tesztjárműve, amely a legkorszerűbb elektromos hajtásláncra épül, és egy oldtimer formavilágú valódi versenyautóban ölt testet.
A Bosch×Richter Innovátorok Napján a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A résztvevőknek lehetőségük nyílik a Bosch Rexroth CU.BE és a Richter látogatóközpontjának felfedezésére is.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- Innováció az ICT ökoszisztémában
- Gyorsítsuk az innovációt az ITU Telecom World 2015 konferencián
- Mobil szegmensre fókuszáló startup seregszemle a Smartmobil ’13-on
- Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2024.
- INGATLAN 2024. Konferencia és EXPO!
- Social Media 2025. Ahol az AI-trend születik!
- NGM: Fábián Gergely a Sanghaji AI-konferencián ismertette Magyarország szakpolitikai célkitűzéseit
- Mérnökök szkafanderben: út a Boschtól a világűrig
- A kvantumtechnológia alapjaiban változtatja meg jövőnket
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.