Kreatív pályázat és nemzetközi minősítés diákoknak
A NetAcademia Oktatóközpont Magyarországon is minden diák számára elérhetővé teszi a Microsoft belépő szintű informatikai minősítését, a Technology Associate-et (MTA), mely nem csupán hazánkban, de nemzetközi szinten is megkönnyíti az elhelyezkedést és a karrierépítést. Az MTA-hoz kapcsolódó pályázaton ingyenes részvételt lehet nyerni a az oktatóközpont Windows fejlesztés tanfolyamára.
„A program jól illeszkedik a munkaerő-piaci igényekhez, a hallgatók megfelelő szakértelemmel kerülhetnek a cégekhez. Ráadásul nemzetközi szinten is versenyképessé válnak, hiszen az angol nyelven megszerezhető minősítést világszerte elismerik” – mondta Fóti Marcell, a „piacosított” MTA képzéseket elsőként elindító NetAcademia Oktatóközpont vezetője.
Windows 8 fejlesztési ötletpályázat
A NetAcademia a Windows fejlesztési alapok MTA képzéshez ötletpályázatot is hirdet (http://www.netacademia.hu/Page/MTA_otletpalyazat), melynek lényege, hogy az 5 legjobb Windows 8 applikációs ötletet beküldő ingyen vehet részt a tanfolyamon és vizsgázhat. A tanfolyamot elvégzők közül pedig az első tíz fejlesztő, aki az alkalmazását feltölti a Windows Store-ba, egy-egy HP Microservert kap ajándékba. „A pályázathoz nem szükséges programozói tudás, hiszen azt éppen a megnyerhető tanfolyamokon tanulhatják meg a diákok. Utána pedig a már meglévő ismereteik révén létre is hozhatják az alkalmazásokat, mellyel részt vehetnek az alkalmazáspályázatunkon, így akár duplán is nyerhetnek” – magyarázta a szakember.
Kapcsolódó webcímek:
Az MTA képzés oldala:
http://www.netacademia.hu/Info/MTA40362
A Windows 8 ötletpályázat oldala:
http://www.netacademia.hu/Page/MTA_otletpalyazat
A NetAcademia Oktatóközpont oldala:
http://www.netacademia.hu
Kapcsolódó cikkek
- Kihirdették a Microsoft „Meséltech. Beleszövitech. Nyertech.” pályázat győztesét
- Országos Ethical Hacking képzés diákoknak
- Interaktív számítógépes oktatóprogramokat kapott az Állatkert
- Beleszövitech? Nyertech!: Kreatív pályázatot hirdet a Microsoft
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- Az EU 12,4 milliárddal támogatja a nyelvi és informatikai készségfejlesztést
- Dobogón a magyar csapat a Microsoft Imagine Cup-on
- Egyetemi felhasználókkal ünnepel az Office 365
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.