Innovációs platformba tömörül kilenc hazai infokommunikációs vállalkozás
A platform tagjai "gazella", azaz gyors növekedésű vállalatok, amelyek hagyományosan együttműködnek az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Informatikai Karával és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai Karával. Az együttműködéshez a vállalatok mellett, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége(IVSZ) is csatlakozott.
Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Kar dékánja, az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont vezetője a közleményben kiemelte: az újonnan létrejött platform célkitűzése, hogy a Magyarországról kiindult, már nemzetközi piacokon is sikeres vállalkozások erősségeit összekapcsolja, és a további kutatás-fejlesztési programok érdekében együttműködést kezdeményezzen a piaci szereplők között.
Az innovációs együttműködés szorosan kapcsolódik az EIT ICT Labs nemzetközi célkitűzéséhez, amelyben ezer technológia-intenzív kis- és középvállalkozás bevonása, valamint húsz sikeres európai vállalkozás létrehozása szerepel. Az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont az európai informatikai tudományos és innovációs közösség egyetlen kelet-közép-európai tagja, feladata a régióban található vállalkozások megszólítása és bekapcsolása az intézet tevékenységeibe.
A platform tagjai a beszédfelismerő rendszereket fejlesztő AITIA, az okostelefon alkalmazásokat fejlesztő Atrecto, a űrtávközlési eszközöket gyártó Bonn Hungary, a funkcionális programozási nyelvek területén tanácsadóként működő Intellifactory, a több terabájtos adatmennyiségek hatékony kezelésére összpontosító BInergy, új generációs infokommunikációs megoldásokat kínáló NETvisor, a vezető IT-biztonsági szoftverfejlesztő BalaBit, az online és mobilbanki szolgáltatásokat szállító IND, a újszerű prezentációs eszközt fejlesztő Prezi, valamint az infokommunikációs szektor vállalkozásainak képviselőjeként az IVSZ.
Kapcsolódó cikkek
- Háromszáz millió forint összköltségű K+F projektet indított a BalaBit
- Nemzeti Koordinációs Központ alakul a Pannon Egyetemen
- Infokommunikációs kutatás-fejlesztési ernyőprojektek a Magyar Telekomnál
- Tehetségkutató verseny indul ifjú feltalálók és kutatók számára
- Hazai fejlesztések a világ legnagyobb elektronikai vállalatainak fókuszában
- Egyszerűbb, letisztultabb számítástechnikát ígér az IBM
- IT Services Hungary: új K+F központ 70 új IT munkahellyel
- SAP fejlesztőközpont nyílik Oroszországban
- A Műegyetemen fejleszt az Ericsson
- Infotér konferencia - Magyarország jól áll a szélessávú internet-elérésében
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.