A titkosított üzenetek betiltását szorgalmazná az Egyesült Királyság miniszterelnöke

Farkas Norman, 2015. január 14. 16:16

David Cameron brit miniszterelnök néhány nappal a párizsi merényletek után adott hangot véleményének, miszerint korlátozni kellene a titkosítás használatát a tömegek kommunikációjában, mivel az akadályozza a megfigyelhetőséget. A Cameron által elképzelt jövőbe többek közt a WhatsApp, a BBM és a SnapChat sem férhet bele.

A titkosított üzenetküldő szolgáltatásokat előszeretettel használjuk adatbiztonság frontján nyújtott előnyeik miatt, hiszen a hackerek és a kormány kíváncsi szemei előtt is falat emelnek. A gond csak az, hogy a rosszfiúk kezében borzalmas tettek feltűnésmentes megszervezését segíthetik, vagyis a terrorizmus eszközei lehetnek. Ezzel kapcsolatos aggályainak a párizsi merénylet után nem sokkal az Egyesült Királyság miniszterelnöke, David Cameron adott hangot. Elmondása szerint, ha májusban újraválasztják, mindent megtesz majd a kormány által nem hozzáférhető üzenetküldő szolgáltatások betiltásáért. Így beszélt: „Megengedhetjük-e, hogy olyan kommunikációs formák létezzenek, amelyeket nem lehet elolvasni? A válaszom: nem, nem engedhetjük meg.”

 

 

Bár Cameron nem tett konkrét utalást arra vonatkozóan, hogy mely üzenetküldő alkalmazásokat tenné tiltólistára, jó esély van arra, hogy a WhatsApp, a BlackBerry Messenger (BBM) és a Snapchat is érintett lehet, akárcsak a többi új, titkosítást kínáló szoftver. Persze korai még az említett szolgáltatásokat temetni, hiszen korántsem biztos, hogy Cameron végigviszi elképzeléseit és betiltja, korlátozás alá helyezi, vagy eléri, hogy a kormány által hozzáférhető backdooral lássák el őket.

 

 

Ez nem az első alkalom, hogy a kormány és a rendvédelmi szervek a titkosítás ellen érvelnek. Nemrég például az FBI nyilvánította ki nemtetszését az Apple és a Google felhasználó-központú titkosítási gyakorlatára vonatkozóan, aminek a lényege, hogy a felhasználó kezében van a kulcs, így maguk a szolgáltatók (az Apple és a Google) számára sem hozzáférhetők az adatok.

 

[Forrás: Übergizmo

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

„Mit lájkol a gyerek?” – A szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. 

2024. július 26. 16:32

Magasabb ponthatárok mellett több mint 4400 elsőéves jutott be a Széchenyi-egyetem minőségi képzéseire

Összesen 4409 elsőéves kezdheti meg tanulmányait a győri Széchenyi István Egyetemen szeptemberben. A ponthatárok a szakok jelentős részén emelkedtek a tavalyihoz képest, van olyan, amelyre 487 ponttal lehetett csak bejutni. Mindez azt mutatja, hogy felkészült hallgatók érkeznek az intézmény magas színvonalú képzéseire.

2024. július 26. 12:18

A HONOR 200 Pro és a mesteri fotózás: fejlődés a Studio Harcourt hagyatékával

Rengeteg ikonikus személyiség mögött ott rejlik egy olyan portré, amely nemcsak a személy lényegét ragadja meg, hanem az örökségét is megörökíti. A hírességektől a politikusokig a portrék alakították a történeteket és magáról az emberiségről alkotott képünket. 

2024. július 26. 10:07

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A kék halál képernyőn túl: miért ne hagyjuk figyelmen kívül a szoftverfrissítéseket?

2024. július 26. 13:59

Idén a fenntartható cégek tulajdonosait is díjazza az EY

2024. július 24. 13:59

Akár 50% időmegtakarítást jelenthet a PS szinte érintésmentes könyvelési megoldása

2024. július 16. 16:29

ESET kiberfenyegetettségi jelentés: egyre gyakoribb a mesterséges intelligencia és a deepfake a támadásokban

2024. július 5. 09:55