A Unisys átformálta a Minolta globális terjesztési műveleteit
A Minolta által Japánban elért sikerekre építve a Minolta Európa úgy döntött, hogy 11 Compaq ProLiant rendszerét két ES7000 szerverre cseréli SAP-s ügyfélkapcsolat-kezelő programjainak támogatására. Az egész vállalatra kiterjedő SAP-alkalmazások windowsos környezetbe való áttelepítésével a Minolta még konzisztensebb technológiai megközelítést biztosít három kontinensen lévő irodái számára.
Korábban a Minolta számos eltérő platformot használt a különféle pénzügyi és kereskedelmi alkalmazásokhoz, ez viszont a globális működés alacsony hatékonyságát eredményezte. Mivel az eltérő platformokon futó SAP-alkalmazások nem voltak összekötve, a Minolta által irányított 66 leányvállalat nagy részének faxra és e-mailre kellett támaszkodnia a rögzített leltárra vonatkozó létfontosságú információk beszerzéséhez.
Ezen adatok elérhetőségének és felügyelhetőségének javítása érdekében a Minolta úgy döntött, hogy egy ipari szabvány technológia segítségével fogja konszolidálni a környezetet. A szabványosítás eredményeképpen a németországi és japán irodák elosztóként funkcionálnak, gyorsabban és kényelmesen, valós időben végezve az SAP R/3 információk összegyűjtését és nyomon követését.
A Minolta Japan volt a cég első részlege, amely learathatta az új, korszerűsített hálózat költségmegtakarításban és teljesítménynövekedésben jelentkező hasznát, amikor tíz IBM Unix szerverét két 32 processzoros Unisys ES7000 szerverrel helyettesítette az 5,5 terabájtos SAP R/3 adatbázis használatához. 3,5 terabájtos SAP-adatbázisának működtetéséhez 16 és 32 processzoros szerverekre támaszkodva a Minolta Europe arra számít, hogy a szabványosítás eredményeképp hasonló pénzügyi és szervezeti eredményeket fognak tapasztalni.
Kapcsolódó cikkek
- Modernizálta informatikai rendszerét a Dunaferr
- Több százezer diák, szülő és munkatárs biztonságos személyazonosság-kezelése egy Novell rendszerben
- A NORG fejleszt az MFB-nél
- Az Espirit az SAP-t választotta
- Alerant: globális erőforrás menedzsment rendszer az AstraZenecánál
- IND Group: iráni üzlet, magyar siker
- A CODA gépjármű-aukciós házzal lép szerződésre
- Új rendszer-menedzsment eszköz a Delltől
- BorsodChem: Nagyszabású informatikai fejlesztés a HP segítségével
- Hosszú távú HP-Richter együttműködés
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.