Cseh állami mezőgazdasági alap SAP-rendszerrel
A megvalósított információs rendszer, a "mySAP Business Suite" április 1. óta már a tényleges üzemelés fázisában van, és a kifizető ügynökségen belüli összes kulcsfolyamatot támogatja, amely összefüggésben van a csehországi mezőgazdasági gazdálkodók részére történő dotációkifizetésekkel az Európai Unió mezőgazdasági alapjaiból.
A kifizető ügynökség tevékenységének megkezdéséhez szükséges előfeltétel volt az intervenciós alap auditálási-akkreditálási folyamatának befejezése, hogy a Cseh Köztársaságnak az Európai Unióhoz történt csatlakozása után az alap szervezeti felépítése és informatikai felkészültsége megfeleljen a kifizető ügynökségre vonatkozó európai és országos mezőgazdasági jogszabályoknak. A 2004 januárjában megkezdődött akkreditálási folyamat április végén azzal fejeződött be, hogy a Cseh Köztársaság pénzügyminisztériuma jóváhagyta az alap akkreditálását.
Ennek megfelelően 2004. május 3. óta az SAP információs rendszere lehetővé teszi a cseh gazdák dotáció iránti kérelmeinek regisztrálását a mezőgazdasági intervenciós alap információs rendszerében. Május 31-éig az információs rendszerben már több mint 27 000 (négy hét alatt beérkezett) kérés regisztrálására és feldolgozására került sor, például az SAPS (ún. területre vonatkozó egyszerűsített fizetési eljárás) szerinti dotációs intézkedésekkel kapcsolatban, amelyek a Cseh Köztársaságban nyilvántartott olyan mezőgazdasági földterületek több mint 99 százalékát képviselik, amelyekre pénzügyi támogatást lehet kérni. A kifizető ügynökség már az idei évben körülbelül 27 milliárd cseh koronát fog az országos forrásokból és az Európai Unió mezőgazdasági alapjaiból a gazdálkodóknak juttatni.
Az SAP rekordidő, nem egészen 6 hónap alatt valósította meg a projektet, amely a Cseh Köztársaságban telepített legnagyobb felhasználói szoftverek közé tartozik. A projekt végrehajtása 2003 októberében kezdődött meg, és a projekt előkészítése és az információs rendszer folyamatára és műszaki megvalósítására vonatkozó átfogó koncepció kidolgozása az idei év kezdetére fejeződött be. A megvalósítás 2004. január 5-én kezdődött meg, a teljes rendszer pedig április elején kezdte meg működését. A létesítés során a Siemens Business Services és a Helika Expert (most Hexpert) voltak az SAP jelentősebb partnerei.
Kapcsolódó cikkek
- Az EU vizsgálja a filmstúdiók Blu-ray/HD DVD szerződéseit
- Az EU nagy büntetést szabott ki a Telefónica cégre
- Pornográf az európai YouTube?
- Az SAP beismerte, hogy leányvállalata jogtalanul szerzett információkat az Oracle-től
- A kartellügyek közel kétmilliárdot hoztak az EU-nak
- A cégvezetők 87 százaléka rosszul méri fel az IT-kockázatokat
- Az EU a YouTube-on keresztül informál
- Megjelent az EU rendelete a roamingról
- A magyar EP-képviselő szerint a roaming-díjcsökkentéssel minden fogyasztó jól jár
- Június 30-án hatályba lép az uniós roamingrendelet
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.