HP – Novell együttműködés a Linux alapú Nagyteljesítményű Számítástechnikáért
Az adatbányászattól az aerodinamikai szimulációig
Azon szervezetek, amelyeknek kiemelkedő számítási teljesítmény elérésére van szükségük, egyre inkább a Nagyteljesítményű Számítástechnika felé fordulnak. Számos területen nyújthat segítséget, csúcsminőségű, intenzív tudományos és mérnöki kutatásoktól kezdve a kereskedelmi adatok feldolgozásáig. Az olajfeltáráshoz szükséges szeizmikus elemzés, a motor- és repülőgép-tervezésben hasznos aerodinamikai szimuláció, az egészségügyi kutatásokban használt molekuláris modellezés, vagy az adatbányászatot és az üzleti elemzést igénylő üzleti modellek mind hasznosítani tudják a Nagyteljesítményű Számítástechnikát. A folyamatos elérhetőség mellett a nyílt forráskód rugalmassága, megbízhatósága és alacsony költségvonzata miatt döntenek a Linux-alapú klaszterek mellett.
Egy klaszterezett HPC infrastruktúra tervezése és működtetése összetett feladat, és gyakran több beszállítótól származó komponensek integrálását igényli, amelyek problémamentes együttműködése elengedhetetlen feltétele a kulcsfontosságú feladatokhoz szükséges teljesítmény és megbízhatóság biztosításához. A Novell és a HP most egy olyan megoldást kínál, amely megfelel ezeknek az elvárásoknak, így lehetővé teszi a vállalatok számára a Linux-alapú Nagyteljesítményű Számítástechnika előnyeinek gyors és költséghatékony kihasználását.
Elérhetőség
A hitelesített konfiguráció adatai - többek között a teljesítménytesztek eredményei, az ajánlott konfigurációs információk és a telepítés bevált módszerei – elérhetők a Novellnél és a HP-nél. A HP hardvereket, szoftvereket és átfogó szolgáltatásokat is biztosít a teljes megoldáshoz. Az érdekelt ügyfelek további információkat a helyi HP vagy Novell viszonteladójuktók kaphatnak és itt érdeklődhetnek a Hitelesített Konfiguráció megoldásokkal kapcsolatban is.
Kapcsolódó cikkek
- Best of Interop díjat nyert a Novell ZENworks Linux Management
- A Capgemini is támogatja a Novell SUSE Linux megoldásait
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- Novell-SAP LinuxLab közös fejlesztés
- Intelligens, automatizált nagyvállalati Linux-felügyelet
- Új SUSE Linux Enterprise Thin Client megoldás
- A Novell bemutatta legújabb nyílt vállalati megoldásait a BrainShare 2007 konferencián
- Novell Open Workgroup Suite: további előnyöket kínál az ügyfeleknek
- A HSBC bank is kihasználja a Novell-Microsoft megállapodás előnyeit
- Virtualizáció SUSE Linuxon SAP alkalmazásokhoz
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.