Ha nem mérjük, nem is értjük

forrás Prim Online, 2006. november 8. 11:11
Az it Szolgáltatás Menedzsment Fórum Magyarország (itSMF) - amely a független, 40 országot tömörítő nemzetközi non-profit szervezet magyar tagozata - 2006. október végén rendezte meg  harmadik konferenciáját az Avnet Technology Solutions és a HP Magyarország szakmai és anyagi támogatásával a Hallgatói Információs Központban.
Az előadások összefogó mottója a metrika volt: „Ha nem mérjük, nem is értjük” jelszóval.
A szemináriumi előadások az ITIL alapú szolgáltatásmenedzsment-rendszerek alkalmazásával, fejlesztésével, a felmerülő tapasztalatokkal foglalkoztak, és ezek mérésével elérhető javítási lehetőségekkel.

A konferencia melletti kiállításon az Avnet Technology Solutions Kft. bemutatta az OpTier CoreFirst tranzakciókezelő rendszert is. Az CoreFirst rendszer az IT infrastruktúrában az üzleti folyamatok feltérképezésére, válaszidők és processzor felhasználás mérésére kifejlesztett szoftver.   

A konferenciát a szervezet hivatalos közgyűlése előzte meg, ahol Sarkadi-Nagy István, az itSMF Magyarország elnöke ismertette az elmúlt időszak eredményeit, a fórum hazai és nemzetközi helyzetét. A szervezet beszámolója után kiemelt hangsúlyt kapott az ITIL új verziójának fejlesztése illetve a koncessziós tender nyomán kialakult változások.

A közgyűlésen többek között Oroszi Norbertet választották meg az itSMF új elnökségi tagjának, megszavazták a magyar terminológia ingyenes terjesztését - melyhez szponzori támogatást várnak -, valamint döntöttek az ISO 20000 IT Service Management magyarországi honosításáról. Ez nagy előrelépés jelent a hazai IT piacnak, ahol 2005 óta a MSZE 15100 jelű előszabvány már elérhető volt Magyarországon.

A színvonalas esemény - amelynek non-profit sajátossága, hogy a részvételi díjat önkéntes alapon lehetett fizetni - nagy érdeklődést keltett az IT szakmán belül. A konferencián közel 140 fő vett részt, amelyből kilencven fő volt az „önként fizető”, és ötven fő volt az  ingyenesen regisztráló résztvevő. 

Az eseményen Tornyossy Gábor (HP/MOL), Suba Péter(Getronix), Jungbauer József és Schultz Péter(KELER/Alphanet), Almási József(ICON/Friesland), Tild Attila(IBM/FHB), Gelei Péter és Kiss Gergely (ING)  tartottak figyelemfelkeltő előadásokat.

A konferencia megszervezéséhez hozzájárult az Avnet szakmai és anyagi támogatása. A cég képviseletében Timár Tibor mutatta be a Magyarországon újonnan piacra lépett OpTier CoreFirst rendszert és adott információkat a termékről, hozzá kapcsolódó disztribúciós szolgáltatásokról.
Kulcsszavak: Avnet konferencia

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán

Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere. 

2024. november 23. 17:11

Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra

Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.

2024. november 23. 15:34

A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját

Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.

2024. november 23. 13:47

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén is keresi a digitális szakma női példaképeit az IVSZ és a WiTH

2024. november 22. 16:40

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36