Mobiltelevíziós teszt az Antenna Hungária és a T-Mobile közreműködésével

A kísérlet során az AH az NHH és az ORTT engedélye alapján a négy közszolgálati csatorna műsorát sugározza – m1, m2, Duna Tv és Duna 2 Autonómia –, melyek az erre alkalmas telefonkészülékek segítségével a budapesti adó vételkörzetében vehetők. A teszteléshez a Sagem és a Samsung biztosítja a mobilkészülékeket, a fejállomási eszközöket a Thomson, a tartalomvédelmi rendszert pedig az Irdeto szállítja. A tesztben értéknövelt szolgáltatásként megjelent az ESG (Electronic Service Guide, elektronikus szolgáltatási kalauz), amelyben lehetőség van a közvetített műsorokat ismertető szöveges információk továbbítására. A kisugárzott csatornák műsora jó minőségben fogható, emellett olyan interaktív alkalmazások vehetők igénybe, mint az SMS-értesítések a következő tévéműsorokról vagy a WAP-portálon keresztüli műsorcsomag-választás lehetősége.
A két társaság megkezdte a tárgyalásokat a július végén záruló technikai teszt folytatásáról, az együttműködés további feltételeiről, az üzleti modell kialakításáról. A technikai tesztet a tervek szerint az un „friendly user” szakasz követheti, amely során a felhasználói tapasztalatok összegyűjtésére és elemzésére kerül sor, majd ezen információk felhasználásával lehetséges a fogyasztói igények meghatározása. Winkler János bejelentette, remélik, hogy a kereskedelmi szolgáltatás bevezetése Magyarországon a jövő év közepére lehetővé válik. Ehhez számos feltételnek kell teljesülni (megfelelő tartalomkínálat, végfelhasználói készülékek kellő választéka és megfelelő árazása, a szolgáltatást lehetővé tevő szabályozás és kijelölt frekvencia).
Kövesdi Gábor, az AH mobil-tv projektvezetője szerint a teljes termékportfolió mögött a műsorszóró DVB-H és a mobil 3G technológiák optimális kombinációja áll. A hazai szabályozás várhatóan a közeljövőben 1 MUX-ot jelöl ki a DVB-H használatára Magyarországon. A kereskedelmi mobiltévézés indulásához a frekvencián kívül megfelelő tartalmak és működőképes üzleti modell is szükséges.
Fekete László (T-Mobile) a mobiltévézést biztosító, az egyes gyártóktól származó készülékeket az alkalmazott különböző biztonsági szabványok miatt harmonizálni szükséges (jelenleg ezért működnek csak Samsung készülékek a vizsgálati tesztben). A szakember kiemelte, a mobiltévékliensek használata, kezelése egyszerű, a programújságból egyetlen nyomógombbal megtörténhet a kiválasztás, a készülékeken az illető műsorhoz kapcsolódóan háttér-információkat lehet olvasni.
Kapcsolódó cikkek
- Még egyszerűbb SMS-ben lottózni
- A bizalmat leginkább élvező mobilszolgáltató
- Szélessávú internetszolgáltatásokban erősít a Vodafone
- T-Mobile: még több internet változatlan áron
- T-Mobile: szélessávú roaming már 21 hálózaton
- Közös mobiltévé-műsorszórást kezdene Németországban a Vodafone, a T-Mobile és az O2
- Az Antenna Hungária és a T-Mobile mobiltelevíziós kísérletet indított
- 7,2 Mbps sebességű HSDPA-t tesztel a T-Mobile
- T-Mobile 3G/HSDPA: 15-szörösére nőtt a forgalom
- T-Mobile mobilinternet: kétszer annyi változatlan áron
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Galaxy S25 Ultra: Zajok és csodák az Erzsébet téren
Egy rejtélyes fekete doboz jelenik meg a budapesti Erzsébet téren március 20. és 22. között. Ez a Zajtár, a Samsung pop-up bemutatója és kiállítása, ahol a látogatók felfedezhetik az idén debütáló Galaxy S25 Ultra okostelefon új AI-alapú funkcióit, egy egészen friss perspektívából. Az érdeklődők kipróbálhatják a készülékeket, különös figyelmet szentelve a Hangsávszerkesztő és az éjszakai videó funkcióknak, ráadásul a legszerencsésebbek megnyerhetik a vállalat csúcskategóriás készülékét.
Áprilisban érkezik a korszerűsített közlekedési mobilalkalmazás
Áprilistól elérhetővé válik a nagyközönség számára a MÁV+ névre keresztelt alkalmazás, melyet 1500 tesztelő már elkezdett próbálni. Az új app az év során fokozatosan éri majd el a teljes funkcionalitást. A tesztelés és az áprilisi premiert követően az app először a legnépszerűbb funkciókat kínálja, mindezt gyorsabban, egyszerűbben és modernebb felhasználói környezetben.
Mobiltelefonok második élete: A Magyar Telekom újrahasznosítási megoldásai
A Magyar Telekom kutatása szerint a magyar háztartásokban átlagosan 1,7 darab, összesen mintegy 2,7 millió használaton kívüli mobiltelefon található, amelyek leginkább a fiókok mélyén rejtőznek. Az aktívan használt mobilkészülékek átlagos kora 2,8 év, és ezek 11%-a már korábban használt vagy felújított állapotban került jelenlegi tulajdonosaikhoz. A Recommerce, egy mobiltelefonok körforgását támogató európai cég adatai szerint a magyarok 41%-a nyitott arra, hogy megbízható forrásból származó felújított készüléket vásároljon. A Telekom a körforgásos gazdaság elveit követve lehetőséget biztosít arra, hogy a régi, használhatatlan készülékeket újrahasznosítás céljából leadják, a működőképeseket értékesítsék, illetve felújított készülékeket vásároljanak.
Merész új dizájn és AI-alapú fejlesztések a Samsung One UI 7-be
A Samsung hivatalosan bejelentette, hogy április 7-én elindul a One UI 7 bevezetése. Az új szoftverfrissítés modern, merész dizájnt kínál, amely a felhasználói élmény még személyesebbé és jobban irányíthatóvá tételét célozza meg. A One UI 7 egy mesterséges intelligencián alapuló felhasználói felületet vezet be, amely lehetővé teszi a Galaxy eszközökkel való természetesebb interakciókat. A frissítést először a Galaxy S24 széria, valamint a Galaxy Z Fold6 és Z Flip6 modellek kapják meg, majd fokozatosan elérhetővé válik más Galaxy okostelefonokon és táblagépeken is.
Új érintés nélküli fizetési megoldás magyar kereskedőknek
A Global Payments bevezette a Tap to Pay funkciót Magyarországon, amely lehetővé teszi a helyi kereskedők számára, hogy iPhone készüléken keresztül, a GP tom alkalmazás segítségével egyszerűen és biztonságosan fogadjanak el érintés nélküli fizetéseket.